Zasady grupy i wyłączone przywracanie systemu

Z vistą problemów jakoś nie miałem. Wczoraj zainstalowałem Service Packa 2. Usunął wszystkie punkty przywracania i utworzył własny. Dzisiaj coś odinstalowywałem za pomocą Revo i jakoś zobaczyłem sobie te punkty i patrzę, a tu tylko punkty przywracania z revo, po poprzednich nie ma śladu. W zakładce Ochrona systemu mam teraz tak:

Bez_tytuu_2-5.jpg

Niepokoi mnie, że przywracanie jest wyłączone przez zasady grupy, a z tego co czytałem w Viście Home Premium (a taki mam) nie da się ich “edytować” (za pomocą gpedit).

Można to jakoś wyłączyć?

Dodam tylko, że dziś defragmentowałem dysk systemowym defragmentorem. Może on miał jakiś wpływ na to?

Może pomoże to otwórz edytor rejestru i :

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Policies\Microsoft\Windows NT\SystemRestore usunąć z PPM “DisableConfig”

wyloguj/zaloguj ewentualnie restart

I lepiej wykonaj logi OTL instrukcja ,pobierz . Zawartość Extras i OTL (pojawią się na pulpicie po skanie) wklej na http://www.wklej.org lub http://www.wklej.to/ tu linki

W rejestrze na razie wolę nie grzebać :slight_smile:

Log OTL http://www.wklej.org/id/382958/

i Extras http://www.wklej.org/id/382959/

Dodane 31.08.2010 (Wt) 16:01

Usunąłem ten wpis w rejestrze i na razie pomogło, po wylogowaniu/zalogowaniu mogę utworzyć punkt przywracania i zasady grupy nie blokują już :slight_smile:

Podejrzewam, że instalacja SP2 coś zmieniła w rejestrze

do logów może by ktoś zajrzał, czy jakiegoś syfu tam nie ma

Jest syf

To ja bym poprosił o jakiś skrypt OTL-owy, żeby to usunąć. Jeśli się da usunąć.

Ja nie jestem specem w tej materii ,zgłosiłem temat ,podałem powód nie właściwy dział ,powinien zostać przeniesiony do bezpieczeństwo.

Dziś sobie zobaczyłem jeszcze raz jakie mam punkty przywracania i okazało się, że te punkty które miałem (a miałem 3) zniknęły (i zwolniło sie też miejsce na dysku). Nie usuwałem ich. Utworzył się nowy punkt dzisiaj i na razie jest jedyny. Teraz to juz nie mam pojęcia o co chodzi :expressionless: przecież jak nie ma nawet miejsca to nowe punkty są nadpisywane. Ale, żeby tak same zniknęły?