Zasady grupy w Win Server 2003 - ominięcie kontrolera domeny

Witam

Ustawiam zasady grupy dla domen, ale jak zrobić, by konto Administrator, czy ogólnie kontroler domeny nie korzystał z tych praw ograniczających konta domenowe?

Pozdrawiam.

Rozwiń temat. nie do końca rozumiem, może jakiś screen zrób. Co dokładnie chcesz uzyskać? Staram się ogarnąć pytanie, może chodzi Ci o filtr WMI w GPO dla użytkownika administrator?

Powiedzmy, że robię sieć komputerową dla szkoły… wiadomo, że dzieciaki muszą mieć konta z ograniczonymi funkcjami, by zamiast grac, czy siedzieć w internecie to robili to co na zajęciach, ale jak włączam odpowiednie funkcje w zasadach grupy, to i konto administrator też te ograniczenia ma, a chodzi, żeby admin miał wszystko odblokowane.

Znalazłem przystawkę gpmc.msc w internecie, ale to trzeba dodatkowo instalować i jest po angielsku, nie ma jakiegoś wbudowanego narzędzia? Takie oczywiste jest, że Administrator ma mieć pełny dostęp, a konta domenowe z ograniczeniami, więc chyba jest jakieś wyjście?

Dopiero zaczynam zabawę na serwerach.

Po pierwsze, W2003 to nie jest dobre wyjście, kończy się support dla tej wersji serwera. Inna kwestia, że jest dość mocno ograniczony w stosunku do nowszych edycji. Co do Twojego pytania:http://www.grouppolicy.biz/2010/05/how-to-exclude-individual-users-or-computers-from-a-group-policy-object/

Ogólnie: utwórz, lub dodaj użytkownika którego chcesz wykluczyć do grypy ‘administrators’ i daj ‘DENY’ dla tej grupy.

oo dzięki :slight_smile: Narazie mam 2003 i książkę wyd. Microsoft Press do niego, przestudiuje i przejdę na W2008 :wink:

Jeszcze raz dzięki za pomoc, tak myślałem ,że coś z zabezpieczeniami trzeba pokombinować :wink:

Podpowiem, że Windows 2003 nie ma już co za bardzo studiować, minimum W2k8R2. Dla szkoły zainteresuj się jakimś SBS. Pamiętaj, że od ponad roku jest Windows 2012. Dla szkoły był brał Windows SBS 2008, lub Windows Server 2012 R2 Essentials (wszystko zależy ile kont domenowych planuejsz) + konta pocztowe dla nauczycieli na Office 365 i integracja z Windowsem (dla szkół Office 365 jest darmowy). Nie ładuj się w Windows 2003, szkoda czasu.