Zasady Lic. Prog. Works 8.5 z Notebook-iem

Proszę o wytłumaczenie mi takiej sprawy.

Mój brat kupił sobie niedawno Nowego Notebooka Toshiba A200-1s6 wraz z laptopem dostał Pakiet Microsoft Works 8.5 Z LICENCJĄ.

Ze względu że już przyzwyczaił się do OpenOffce.org nawet nie instalował Worksa 8.5 i Oddał mi go wraz z Licencją.

Pytanie teraz takie Czy jeśli ja sobie zainstaluję ww program na swoim Laptopie Acer TM 2403 zarejestruje na oryginalnej licencji to czy w wypadku kontroli będę mógł spać spokojnie i nie martwić się że zostanę posądzony o używanie Pirackiego Oprogramowania.

Proszę o wyjaśnienie mi tego.

co do licenxji to nie weim ale pewnie jak to jest oddzielny program ktory był dodawany do komputera i nie jakoś z tym komputerem związany to pewnie możnaale nie wiem. A pozatym w tej chwili worksa można mieć za darmo tylko się jakieś tak rekalmy są czy coś takiego. A pozatym ten works to strasznie ubogi pakiet.

Sosen86

No może i ubogi ale mnie do napisania paru zdań od czasu do czasu w zupełności wystarczy cudów mi nie potrzeba. Ale pytanie czy to jest Legalne.

Tak legalne, pod warunkiem, że dokonasz darmowej rejestracji na stronie producenta. Jeszcze jest kwestia w jakiej formie porgram został dostarczony, bo jeżeli works był dołączony do preinstalki to licencja będzie dotyczyć wyłącznie tego laptopa.

Przecież Works jest praktycznie darmowy (tyle co koszty gazety z którą był dostarczany):

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 … uz+wkrotce

Moż. Tak. Więcej skr. ?

Nazwij temat konkretnie

Nowsza wersja jest “niby” darmowa, a tu chodzi o works 8.5, a poza tym czytałeś licencję… i tak trzeba darmowo go zarejestrować.

Tylko po co ma instalować wersje 8,5 skoro i tak mu nie obsłuży dokumentów stworzonych w standardach Office 2007 ??

Skórka nie warta wyprawki, po co kombinować z licencją starszej wersji skoro praktycznie za free można mieć nowszą wersję zgodną z nowymi standardami ??

lepiej kupić gazetę i mieć ajnowszą wersję z możliwością otwierania dokumentów pakietu office 2007. I jest to wersja darmowa zarwno dla użytko domowego jak i dla firm. a pozatym polecam zainstalowanie openoffice - wtedy mamy za darmo pełnowartościowy pakiet biurowy