ZASADY PRAWIDŁOWEGO FORMOWANIA AKUMULATORA - PlusGSM

Witam

Ostatnio spotkałem się z wieloma postami typu “Jak formować baterie”.

Ponieważ tata kupując telefon (K600i), otrzymał dokładką instrukcje z PlusGSM jak dobrze formować baterię, aby nam długo trzymała.

W celu uzyskania bezawaryjnej pracy i długiej żywotności baterii musi ona zostać prawidłowo uformowana w sposób podany poniżej:

1) (*) proszę ładować baterię przez ok. 10-12 godzin (kontynuować ładowanie nawet gdy telefon poinformuje o zakończeniu ładowania „bateria pełna”),

2) odłączyć telefon od ładowarki i poprzez normalne użytkowanie doprowadzić do całkowitego rozładowania (samoczynnego wyłączenia się) baterii,

3) ponownie ładować tak jak w pkt.1. ok. 10-12 godzin i użytkować do momentu rozładowania,

4) czynność naładowania-rozładowania powtórzyć trzy razy,

5) procesu rozładowania jak i naładowania nie należy przerywać.

*Jeżeli bateria jest naładowana to proszę przed pierwszym ładowaniem użytkować telefon do momentu zupełnego rozładowania baterii.

Mam nadzieje, że komuś przyda się Instrukcja

Pozdrawiam Gorąco

~ WiTheld :slight_smile:

Ale dodatkowo po naładowaniu/ rozładowaniu dwu krotnym, tak jak napisałeś? Czy ogólnie trzy razy?

Daj spokój tym bredniom i poczytaj wątek

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=

Właśnie. Ktoś wreszcie powinien zacząć uswiadamiać uzytkowników, ze zadne formowanie nie jest potrzebne.

Moja siostra miala T230, nie formowala go i trzymal bardzo dlugo.

Nie brednie, tylko PlusGSM tak napisal i tak ja napisalem na Forum :!: :wink:

Myślę, że upłynie jeszcze ze 20 lat zanim pracownicy salonów GSM przestaną powtarzać te bzdury o formowaniu baterii

Złączono Posta : 26.05.2006 (Pią) 15:22

Brednie Plusa nie Twoje. Ty tylko powtarzasz zupełnie bez sensu za nimi nie sprawdziwszy dokładnie tematu

SoRRY za oftopika ale mam takie pytanie: Jeśli kom jest oryginalnie wyposażony w baterie li-jonową 600mAh to czy można do niego dokupić li-polimerową 2000mAh?Czy będzie właściwie działał? Nie wierze ze są baterie o pojemności 2000mAh ale nawet jeśli polimerowa ma 600mAh to według tego co pisze to jest o 20% '‘mocniejsza’’ od jonowej…Generalnie chodzi mi o to czy tel. sie nie zepsuje od niej?

Skoro by to nie było takie wazne to PlusGSM by tego nie dołańczał - PRAWDA :wink:

Poczytaj wątek uważnie a potem pogadamy