Zaschnięte dysze canon pixma 550

Witam

Mam drukarkę canon pixma 550 od 2 miesięcy . Gdy włożyłem od nowości drukarki zmieniki do drukarki . Drukowało mi przez 3 dni normalnie .

Po 3 dniach kolor się mieszały zamiast czarnego był zamazany czerwony, jak czyściłem głowice to wychodziła pusta kartka lub smugi , reszta kolorów nie drukowała . Wyczyściłem ją płynem udrożniającym ok drukuje po 2 dniach znów nie drukuje kupiłem nowe 2 zmieniki firmy niceprint nadal nie drukuje , a dałem nowy zamienniki niebieski firmy Activejet normalnie drukowało na niebiesko na następny dzień po włączeniu drukarki nie drukuje na niebiesko .

Co może być przyczynom ???.

Czy ktoś ma tą drukarkę , z jakich tuszy korzystasz ???

Przyczyną (nie przyczynom) są kiepskiej jakości zamienniki.

Activejet < ------ z tej firmy ??? To raczej nie kiepskie w całej Polsce można kupić te zamienniki w sklepach . To mnie dziwi ???

Jak widzisz na własnej skórze przekonałeś się jak są dobre. Spróbuj włożyć do drukarki oryginalne tusze, może to coś pomoże, ale jeżeli uszkodziła Ci się głowica drukująca, to chyba czeka Cię wymiana urządzenia.

Po wyciągnięciu i włożeniu głowicy drukującej , drukuje mi na wszystkie kolory tylko zamiast niebieskiego jest różowy :expressionless: :expressionless: :expressionless:

Miałem ten sam problem jak kupiłem tanie zamienniki przez internet (pożałowałem kasy na markowy produkt), głowica zaschła i nie mogłem nic wydrukować, kupiłem wówczas solvent marki ActvieJet i udrożniłem głowicę. Po tym zabiegu już nie używałem taniego badziewia dostępnego w internecie, a tylko sprawdzonego markowego produktu - drukarka wyśmienicie spisuje się cały czas.

Ja tez zapchalem glowice na zamiennikach activjet. Kupilem nowa drukarke i uzywam tylko zamiennikow niceprint i nigdy nie mialem zadnych problemow z głowicą. Zdecydowanie moge polecić te zamienniki.