Zasiacz, karta graficzna do 500zł

Witam (mam w tym momencie taki zestaw jak w opisie), chciałbym kupić sobie drugą kartę graficzną, maksymalnie do 500zł, moglibyście mi podsunąć pomysł co sensownego mogę za te pieniądze kupić?

Ponadto, czy moglibyście mi przybliżyć czym różni się karta graficzna, od procesora graficznego, i do czego innego tego się używa?

Mam w tej chwili zasilacz 500W, czy przy wyborze karty, uwzględniać tylko preferowaną moc, czy może to jakoś inaczej działa w przypadku dwóch kart graficznych?

Zacznijmy od tego, że jeśli chcesz mieć dwie karty graficzne, to muszą to być te same modele, więc musisz sobie kupić drugiego radka HD5670, a to prawdę mówiąc bezsens, bo ta karta jest bardzo słaba.

na pewno nie musi być ten sam model chyba…

Ten sam model, choć niekoniecznie od tego samego producenta, czyli możesz połączyć np. Vertex Radeon HD5670 i Gainward Radeon HD5670. Co prawda istnieje kilka różnych modeli posiadających ten sam procesor graficzny co umożliwia połączenie ich, ale to są wyjątki. Zresztą na te pytania odpowie ci google.

ok, a jakaś podpowiedź dotycząca moich innych pytań? zostawiając tę sprawę

Tu masz bardzo ładną tabelkę odnośnie CrossFireX:

http://sites.amd.com/PublishingImages/P … _1618W.jpg

Także możesz dołożyć albo drugiego R5670, albo słabszego R5570. Obie opcje całkowicie nieopłacalne, lepiej sprzedać obecną i kupić jedną mocną kartę.

Jaki masz dokładnie zasilacz? Bo sama moc nic właściwie nie mówi, podaj markę i model.

Co do podstawowych definicji:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Procesor_karty_graficznej

http://pl.wikipedia.org/wiki/Karta_graficzna

I box’a ATX version 2.2 500W, ale to oczywiście bezwzględnie do wymiany na lepszy;p

Zasilacz XFX Core 550W lub OCZ StealthXStream 2 600W (model 500W ma sporo mniej wtyczek, a mogą się przydać na przyszłość).

Karta w zależności od ilości pieniędzy (i tego czy będziesz sprzedawał obecnego R5670):

R6790 < R6850 < R6870 < GTX560Ti, rozpiętość cenowa ~450-800zł.

a za ile by poszła moja karta graficzna na przykładowym allegro, bo teraz nie ma nic powystawianego?

Masz do niej wszystko? Pudełko, instrukcje, itp.? Ile gwarancji zostało? Ile ma pamięci (odnoszę wrażenie, że na allegro to jest najważniejsze :wink: )?

1gb DDR5, karta ma 2mies maksymalnie, dokładnie nie pamiętam, wiec chyba jeszcze z 22mies, mam pudełko etc, tylko nie wiem jak z gwarancją wygląda, bo model kupiłem razem ze wszystkim, od człowieka, który mi komputer składał, wiec nie mam pewności czy gwarancja została wystawiona na wszystko razem, czy oddzielnie na podzespoły

Aż się podczepię. Czy dobrze rozumem, że można zastosować w Hybrid CrossFireX 890GX + HD5670?

Szymek1987 na to wygląda, chociaż wzrost wydajności wydaje się bardzo wątpliwy.

pob1em23 , zadzwoń do sklepu i zapytaj się jak to jest z gwarancją oraz co zrobić w przypadku sprzedaży jednego podzespołu. Gwarancje masz pewnie na paragon, może wystarczy zwykła kopia.

Jako, że nowe można kupić za 220-230zł, osobiście mógłbym dać za nią jakieś ~180zł (oczywiście box, gwarancja). Ale to ja, na allegro zaś kupują te karty nawet za ~280zł, więc trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi :wink: