Zasięg internetu bezprzewodowego

Witam :slight_smile: Takie pytanko. Potrzebuję bezprzewodowy internet do laptopa, żeby na wsi również działał. Tu jest problem, bo nie każdy chce tam współpracować. Wiem jednak, że działa T-Mobile i Play. Z Waszego doświadczenia co ma mocniejszy zasięg, co wybrać ? :slight_smile:

musisz sam zobaczyc,wez na próbe np play i sam przetestuj

Oba działają, sam sprawdzałem Play, ale nie wiem, który miał większy zasięg

Odznacz GSM i wpisz szukaną miejscowość:

http://mapa.btsearch.pl/

T-Mobile to lipa będziesz miał 256kb/s ja mam taki 15 km od Lublina :slight_smile:

Sformułowanie “na wsi” jest bardzo ogólnikowe; są wsie, gdzie Internet bezprzewodowy jest równie mocno rozbudowany jak za czasów Mieszka I. Wszelkie mapy zasięgu, udostępniane przez dostawców, są orientacyjne, nie można na nich polegać w 100%. Dostawca przy podpisywaniu umowy gwarantuje Ci dostawę Internetu bezprzewodowego, ale bez określenia minimalnej przepustowości; zawsze podawane jest “do iluś-tam Mb/s”. Możesz więc mieć łącze “do 7 Mb/s” teoretycznie, a praktycznie: 2 Mb/s, może 5 Mb/s, a może zaledwie 256 kb/s. Do tego jeszcze modem - jaki i czy z anteną czy bez. Po trzecie: wieś wsi nierówna. Ja mieszkam na wsi; mam blueconnecta, modem z anteną, przyczepioną do elewacji na 1 piętrze. Prędkość: czasem 1 Mb/s, czasem ze 4 Mb/s, w skrajnych przypadkach nawet więcej.

Jedyny sposób, żeby sprawdzić jakość bezprzewodowego łącza w Twoim rejonie, to fizycznie podpiąć modem i zobaczyć, jak to działa. Na wszelkie mapki czy zapewnienia konsultantów z biur obsługi klienta trzeba mocno przymknąć oko. Co do T-Mobile - pisałem do nich jakoś w październiku, czy można wziąć sobie blueconnecta na próbę. Odpowiedź: nie można. Ale jest sposób. Gdy zamówisz usługę przez telefon lub Internet, to masz 10 dni na odstąpienie od niej. Sprawdzasz, a jak coś nie działa jak trzeba, pakujesz modem, dołączasz pismo o rezygnacji i z głowy.

My nie mamy doświadczenia na Twojej wsi, ba, nawet nie wiemy jaka to wieś :frowning: , ale najprostszym rozwiązaniem jest (jeżeli jesteś zdecydowany) zakup modemu bez simlocka i startery z różnych sieci, który najlepiej się spisze ten będziesz używał.

A tak ogólnie to co lepiej się prezentuje ? Z którą siecią są mniejsze problemy ? Play - T-Mobile ?