Zasięg internetu (Cyfrowy Polsat)

(Mala782) #1

Cześć , dziś nabyłam modem od CP Huawei E367 + antenę parapetową AK PM/Uni , lecz niestety nie widać ani 1 % zasięgu. Patrząc na ich mapkę okazuje się , że w mojej miejscowości ( wieś ) pole na którym net powinien chodzić jest dosłownie wszędzie dookoła mnie , tylko cała moja ulica jest poza zasięgiem ... :expressionless: I teraz mam pytanie , odesłać im to cudo z powrotem ( mam na to 7 dni ) czy kombinować z anteną kominową ? I jeśli kombinować to jakie są szanse , że net się pojawi ? Wybrać antenę kominową z ich oferty , czy może poszperać na allegro ? Doradźcie kobiecie w potrzebie :lol:

(Toxicblue86) #2

Czesc. Najlepiej jakbys wziela ten modem oraz laptopa i przeszla sie z nim w kierunku miejsca gdzie jest zasíęg to bedziesz wiedziec na ile mapka z zasiegiem ''mowi prawde''. Jezeli modem nie lączy sie w technologi lte to powínien chociaz w 3G.

(Leszek2204) #3

zadzwoń do cyfrowego polsatu i powiedz co i jak

(Rupertm) #4

Z polszmatem o ile to możliwe to dać sobie spokój a zaoszczędzisz nerwów pieniędzy i czasu

(Mala782) #5

No poszłam do znajomej gdzie niby zasięg jest ale coś się nie pojawił ; / Czyli CP podziękuje... A możecie mi doradzić jakiś net mobilny z innej firmy ? Od razu mówię , że te od sieci komórkowych odpadają.

(Rupertm) #6

Podobno dobry jest właśnie w Play albo Orange ale ty nie chcesz od sieci komórkowych więc pozostają małe firmy działające w twojej okolicy ale to zawsze drożej i nie zawsze ta usługa jest dobra lepiej zawsze jest z dużą firmą znaną i pewną taką jak Orange czy T-mobile z Play to tak z Polszmatem no może odrobinę lepiej , najlepiej to internet po lini telefonicznej bez limitów a do laptopa podawać przez wi-fi z modemu

(Mala782) #7

Problem w tym , że ja często potrzebuję neta w lapku będąc poza domem na wyjeździe ale nie dostanę neta w Play , Orange idt bo mama nie pracuje i nie ma jak umowy podpisać... Miałam netie ale za intenet 6 mb + 1 GB mobilnego i utrzymanie lini tel płaciłam 156 zł , dziękuję za taką cenę :confused:

(Rupertm) #8

Wydaje mi się że obecnie jest internet bez umowy na kartę ale nie jestem pewien chyba Play coś takiego oferuje ale inni chyba też nie ma innej alternatywy

(Mala782) #9

Tak czy siak trzeba pokazać dokument , że się zarabia , a mama takowego nie posiada , bo nie pracuje. Ewentualnie można pokazać 3 ostatnie rachunki za coś tam opłacone w terminie ale takie rzeczy nie są na nią a na babcie. CP dekoder jest na nią jedynie ale zawsze jest płacone 5 dni po terminie jak ja dostaję kasę... ; x

(Rupertm) #10

NO to nie wiem ale polszmat w takiej sytuacji to całkowicie odpada bo oni się z ludźmi nie liczą wcale,internet to nawet z tak taka i telefon jako modem szału nie ma ale zawsze to coś

-- Dodane 25.11.2012 (N) 10:54 --

Jeżeli ze znanych ci powodów musisz zostać w polszmacie to wołaj odpowiedni modem z anteną zewnętrzną taki żeby zapewnił ci odpowiedni zasięg dla danej usługi

(djosdanielos) #11

samanthaaa ,

możesz kupić w salonie play modem Huawei E3131 kosztuje 129zł w zestawie z kartą z 1GB danych na start http://www.play.pl/pl/oferta/internet/i ... rte/opcje/

nie podpisujesz żadnej umowy nie potrzebne ci żadne dokumenty te zestawy można znaleźć w zwykłym kiosku nawet :smiley:

jak wyczerpiesz limit to doładowujesz ,modemy posiadają gniazdo na antenę nie mają simlocka działają nawet z darmowym internetem AERO

na stronie play jest mapka z zasięgiem

działa w ogóle komuś ten internet z polsatu?? :smiley:

(Mala782) #12

Pewnie w miastach ten CP działa. Ja jutro odsyłam im to cudo ( a w sumie dziś :smiley: ). Jak widać nie ma co patrzeć na mapki. A wie ktoś może jak Vectra działa ? Pozbieram wszystkie za i przeciw a potem ruszę do salonów, bo ogólnie nie mam na to czasu i muszę sobie na to zorganizować wolny dzień... :wink:

(Rupertm) #13

Może w stolicy działa gdzieś w pobliżu gmachu polszmatu ale w mniejszych miastach do 100 000 to mit i za kłamanie fajnie to wygląda tylko reklama za grubą kasę

(Mala782) #14

Głupszej i nudniejsze reklamy internetu od ich to nie widziałam :x

Widać jaka reklama taki produkt :smiley: