Zasięg internetu

(Szymonnowak4) #1

Czy zasięg internetu radiowego jest podatny na warunki atmosferyczne???Bo przed południem to ledwo strony się ładowały, a teraz jak zaczął padać śnieg to net chodzi jak burza strony wewalają się od razu filmy nie ścinają na wykresach widać że zasięg się poprawił...

(Bagsio Rejowiec) #2

Trochę tak, trochę nie....wiem że powiedziałem wymijająco....ale generalnie tak, propagacja fal radiowych zależy w dużej mierze od środowiska w jakim fale się rozchodzą np. wilgotność powoduje zmianę właściwości odbijania i pochłaniania fal radiowych przez niektóre środowiska w zakresie częstotliwości powyżej 1,5 MHz do 3 MHz fale są silnie tłumione, szczególnie nad terenem suchym.

(Szymonnowak4) #3

ja antenę mam zamontowaną pod dachem dach jest z aluminium i czy to aluminum nie tłumi sygnału ????

(Bagsio Rejowiec) #4

Widzisz z falami radiowymi a raczej z ich rozchodzeniem się nie można powiedzieć jednoznacznie że coś jest tak czy tak... Ja uważam że twoja antena jest zainstalowana niepoprawnie tzn. dach aluminiowy ma wpływ na jej pracę - kiedy na dach spada śnieg lub deszcz zmienia trochę charakterystykę najbliższego środowiska anteny i poprawia ci się poziom sygnału. Np antena typu Yagi (taka rurka) ma kąty promieniowania ok 32 stopni w pionie i poziomie i bliskie sąsiedztwo dachu może wpływać na jej pracę.

Spróbuj ją przenieść nad dach ok 1m lub wysunąć przed dach ok 1 m

(Szymonnowak4) #5

No w niedziele nic nie będę robił.Ale miałem taką antenę (tą rurkę) i nie było różnicy w zasięgu.Mimo to admin sieci polecał mi inną antenę(nie wiem jak się nazywa ale bardziej przypomina antenę :mrgreen: )mam wysoki dom i antena jest zamontowana pod dachem ok. pół metra. Nic nie zasłania drogi między mną a dostawcą (mam internet osiedlowy więc do niego mam jakieś 800m).A jak to się ma w stosunku do burz czy takie anteny nie są podatne na pioruny ?????

(Bagsio Rejowiec) #6

Wszystko jest podatne na pioruny...niestety....gdzieś na allegro widziałem zabezpieczenia przed ewentualnymi wyładowaniami - wpina się to coś między antenę a kartę i przy burzy jak ci się wyindukuje prąd to coś się przepala nie uszkadzając karty

(Szymonnowak4) #7

a kiedy zamontuję antenę nad dachem i będzie lato a na przełomie lipca i sierpnia są ekstremalne upały to jak dach się nagrzeje to nie uszkodzi to anteny do tej pory cała antena wisiała w cieniu

(Bagsio Rejowiec) #8

Nic jej nie będzie....