Zasięg internetu

Czy zasięg internetu radiowego jest podatny na warunki atmosferyczne???Bo przed południem to ledwo strony się ładowały, a teraz jak zaczął padać śnieg to net chodzi jak burza strony wewalają się od razu filmy nie ścinają na wykresach widać że zasięg się poprawił…

Trochę tak, trochę nie…wiem że powiedziałem wymijająco…ale generalnie tak, propagacja fal radiowych zależy w dużej mierze od środowiska w jakim fale się rozchodzą np. wilgotność powoduje zmianę właściwości odbijania i pochłaniania fal radiowych przez niektóre środowiska w zakresie częstotliwości powyżej 1,5 MHz do 3 MHz fale są silnie tłumione, szczególnie nad terenem suchym.

ja antenę mam zamontowaną pod dachem dach jest z aluminium i czy to aluminum nie tłumi sygnału ???

Widzisz z falami radiowymi a raczej z ich rozchodzeniem się nie można powiedzieć jednoznacznie że coś jest tak czy tak… Ja uważam że twoja antena jest zainstalowana niepoprawnie tzn. dach aluminiowy ma wpływ na jej pracę - kiedy na dach spada śnieg lub deszcz zmienia trochę charakterystykę najbliższego środowiska anteny i poprawia ci się poziom sygnału. Np antena typu Yagi (taka rurka) ma kąty promieniowania ok 32 stopni w pionie i poziomie i bliskie sąsiedztwo dachu może wpływać na jej pracę.

Spróbuj ją przenieść nad dach ok 1m lub wysunąć przed dach ok 1 m

No w niedziele nic nie będę robił.Ale miałem taką antenę (tą rurkę) i nie było różnicy w zasięgu.Mimo to admin sieci polecał mi inną antenę(nie wiem jak się nazywa ale bardziej przypomina antenę :mrgreen: )mam wysoki dom i antena jest zamontowana pod dachem ok. pół metra. Nic nie zasłania drogi między mną a dostawcą (mam internet osiedlowy więc do niego mam jakieś 800m).A jak to się ma w stosunku do burz czy takie anteny nie są podatne na pioruny ???

Wszystko jest podatne na pioruny…niestety…gdzieś na allegro widziałem zabezpieczenia przed ewentualnymi wyładowaniami - wpina się to coś między antenę a kartę i przy burzy jak ci się wyindukuje prąd to coś się przepala nie uszkadzając karty

a kiedy zamontuję antenę nad dachem i będzie lato a na przełomie lipca i sierpnia są ekstremalne upały to jak dach się nagrzeje to nie uszkodzi to anteny do tej pory cała antena wisiała w cieniu

Nic jej nie będzie…