Zasięg live box 2.0 i parę pytań

(Fan Xp) #1

Więc tak właśnie jaki jest zasięg live box-a 2.0 gdyż na prawdę mam dosyć duży dom i trochę mnie denerwuje jak np: tablet na piętrze nie łapie zasięgu od wifi , które jest na parterze. Czy sam live box co do sprzętu wystarczy ? Jeśli np live box będzie na piętrze wysyłał wifi a mój drugi aktualny ruter wifi podłącze do gniazda z internetem będzię raczej ok ? Z góry dziękuje :slight_smile:

(Dimatheus) #2

Hej,

Niestety LiveBox w wersji 2.0 - ale i 1.0 i 1.1 - nie porywa możliwościami. Nie ma raczej szans, by dał radę rozgłosić sygnał w domu piętrowym. Trzeba się będzie czymś wspomóc. Pisałeś, że masz router. Jakikolwiek by on nie był, jeśli posiada WiFi możesz podłączyć go do LiveBox’a przewodem (łączymy w obu urządzeniach porty LAN) i mamy dodatkowy punkt do rozgłaszania sieci WiFi.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Odyniec_Stary) #3

Dodatkowe urządzenie to zawsze straty na prędkości. Być może lepszym rozwiązaniem będzie dla Ciebie zakup innego routera z wbudowanym modemem, na przykład http://www.ceneo.pl/22382559

Na pewno ma mocniejsze radio od Liveboxa i lepiej sobie poradzi. Chyba że musisz go mieć ze względu na dodatkowe usługi typu telewizja.

(Dimatheus) #4

Hej,

Ale zdecydowanie mniejsze niż te, wynikające ze słabego zasięgu sieci.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Karolekc5) #5

Bez przesady, LB w domu działa.pytanie na jakim systemie jedziesz na B/G czy na N

Na N u mnie działa to spokojnie paręnaście metrów od domu.

No chyba ze masz dom o długości 50m, a ściany sa żel betonu i zbrojone.  

PS, pytanie tez jaki masz adapter, kartę WiFi