Zasięg live box 2.0 i parę pytań

Więc tak właśnie jaki jest zasięg live box-a 2.0 gdyż na prawdę mam dosyć duży dom i trochę mnie denerwuje jak np: tablet na piętrze nie łapie zasięgu od wifi , które jest na parterze. Czy sam live box co do sprzętu wystarczy ? Jeśli np live box będzie na piętrze wysyłał wifi a mój drugi aktualny ruter wifi podłącze do gniazda z internetem będzię raczej ok ? Z góry dziękuje :slight_smile:

Hej,

Niestety LiveBox w wersji 2.0 - ale i 1.0 i 1.1 - nie porywa możliwościami. Nie ma raczej szans, by dał radę rozgłosić sygnał w domu piętrowym. Trzeba się będzie czymś wspomóc. Pisałeś, że masz router. Jakikolwiek by on nie był, jeśli posiada WiFi możesz podłączyć go do LiveBox’a przewodem (łączymy w obu urządzeniach porty LAN) i mamy dodatkowy punkt do rozgłaszania sieci WiFi.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dodatkowe urządzenie to zawsze straty na prędkości. Być może lepszym rozwiązaniem będzie dla Ciebie zakup innego routera z wbudowanym modemem, na przykład http://www.ceneo.pl/22382559

 

Na pewno ma mocniejsze radio od Liveboxa i lepiej sobie poradzi. Chyba że musisz go mieć ze względu na dodatkowe usługi typu telewizja.

Hej,

Ale zdecydowanie mniejsze niż te, wynikające ze słabego zasięgu sieci.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Bez przesady, LB w domu działa.pytanie na jakim systemie jedziesz na B/G czy na N

Na N u mnie działa to spokojnie paręnaście metrów od domu.

 

No chyba ze masz dom o długości 50m, a ściany sa żel betonu i zbrojone.  

 

PS, pytanie tez jaki masz adapter, kartę WiFi