Zasieg LTE na działce

Hej , krótkie pytanie do kogoś kto się zna bo w Googlach nie mogę nic znaleźć. Mam działkę , na działce z zasięgiem jest ciężko , obok mam górkę i na niej już łapie zasięg LTE. Myślę o kupnie anteny mogbym ja na drzewie zamontować czy coś. Ale pytanie jest proste czy są jakieś firmy które moge wynająć , żeby przyjechały i sprawdziły czy montaż anteny wogole ma sens ? Zanim co kolwiek kupię ? Jeśli tak to co wpisach w Googlach ? Woj. Pomorskie

Może na początek pooglądaj

Wolał bym po prostu firme, która to przyjedzie i sprawdzi

Nie słyszałem o czymś takim.

Zrób prosty test - daj na maszt telefon, lub zawieś go na drzewie. Włącz udostępnianie internetu via Wifi i tyle.

1 polubienie

Jeszcze prąd doprowadź do telefonu bo może szybko się rozładować zanim dobrze przetestujesz :slight_smile:

A czemu ma się tak szybko rozładować?

Bo modem LTE bierze więcej prądu niż wifi.

Z tego co wiem to wystarczy zadzwonić do jakiegoś dostawcy LTE i poprosić ich o sprawdzenie zasięgu. Przynajmniej u mnie tak to wyglądało. Przyjechali z jakimś urządzeniem/miernikiem weszli na dach, połazili i powiedzieli: “panie bydzie zasięg ino maszt trzeba wybudować za 500zł”

Na starej baterii w MI5 (z 3Ah zostało pewnie z 2Ah) spokojnie po 2h mogę udostępniać bez powerbanku, więc do testu na pół godziny wystarczy.

Co to za dostawca bo mnie jak zaczynałem przygodę z LTE wszyscy polscy operatorzy zbyli, mówiąc, że nia ma takiej usługi, a jeżeli już to prywatne firmy za opłatą. Mijają lata i Google w tej kwestii nie wie co ja chce.Mojemu bratu taka usługa by się przydała bo mieszka na odludziu w domku, ale gdzie ktoś to robi w Lublinie, który operator?? Każdy zbywa w salonach i mysli co on chce. Masz mapke zasięgu na stronie to się ciesz. :slight_smile: OD taka prawda realna.

Tylko czapka, zeby przed słońcem ochronić smartfona bo one chodzac na modemie LTE grzeją się nie miłosiernie, a jak słońce przywali jeszcze wybuchnie i pół wsi spali :stuck_out_tongue:

Mówisz im, że chcesz od nich net kupić i od razu sami przyjadą sprawdzić. Serio. Ja tak zrobiłem. Zadzwoniłem do dostawcy i powiedziałem, że chciałbym od nich LTE ale nie wiem czy jestem u nich w zasięgu. Za trzy dni sami przyjechali.
Nie wiem w czym masz problem. Chcesz sobie założyć net LTE to dzwoń do dostawcy i powiedz im, że jesteś zainteresowany ich ofertą. A dalej to już oni muszą sprawdzić czy jesteś w ich zasięgu, czy trzeba budować maszt, czy wystarczy zainstalować antenę itp.

Dokładnie tak robiliśmy przez jakieś dwa sezony na działce. Swego czasu często spotykaliśmy się na oglądanie rozgrywek sportowych, problem był właśnie zasięg LTE. Na OLX chyba za 100 (albo 150zł?) kupiliśmy używany teleskopowy maszt 5m. Na maszt jakiś smartfon z szuflady, daszek do tego (jak karmnik dla ptaków), puszczone zasilanie w dół do powerbanku i tyle. Później musiał powstać jakiś nowy nadajnik, bo praktycznie nawet w domku jest teraz LTE. Proste rozwiązania są najczęściej najlepsze.

Ja nie zamawiam przez telefon tylko jak już idę do punkt/salonu, a tam tak jak wspomniałem odpowiadają. “Zasięg pan sprawdzi an mapce”/ Kiedyś w T-Mobile zamawiałem to samo i ta sama odpowiedź. Więc ja nie wiem czemu u was inaczej jest :slight_smile:

Załóżmy że wybrałeś ofertę T-Mobile. Wybrałeś interesującą cię opcję/pakiet. Idziesz do ich salonu i mówisz “chcę ten i ten pakiet za ta i tą cenę kiedy możemy umówić się na instalację sprzętu”. Podopisujesz umowę i od tego momentu to na barkach T-Mobile spoczywa cała kwestia by spełnić warunki umowy i dostarczyć ci sygnał LTE do twojego domu/działki. Ciebie nic nie interesuje poza tym, że ma działać z taką prędkością jaką zamówiłeś i jaką podpisałeś na umowie. Skoro oni podpisują się pod tym, że dostarczą ci sygnał to do ich obowiązku należy ten sygnał o odpowiedniej jakości dostarczyć,

Jest to zapisane w Umowie bądź Regulaminie usługi?? Bo wydaje mi się, ze od tego trzeba zaczac. Poza tym instalacja czyli co? Oni w salonie wsadzą ci karte SiM do routera i i już. Zasięg na mapce jest? Jest to co ona ma lecieć i ci to sprawdzać lub on i to za darmo? Jak nie ma tego w Regulaminie (nie chce mi się sprawdzac bo mi dobrze działa na Huawei B818) to nikt nic nie musi. Cyfrowy Polsat/Canal+ Platforma nie mają obowiązku ci przysłąc kogoś do instalacji anteny satelitarnej, a bynajmiej niesłyszałem o tym, aby mieli obowiązek, a bez instalacji tej anteny usługi nie da się świadczyć.

1 polubienie

Ty naprawdę chyba nigdy nie podpisywałeś żadnej umowy z operatorem. Podpisujesz umowę z operatorem na świadczenie usługi. Operator podpisując taką umowę jest zobowiązany zgodnie z jej treścią dostarczyć ci dokładnie taki produkt jaki jest w umowie. Ciebie nic innego nie interesuje. Dostajesz od operatora sprzęt. Jeżeli okaże się że nie ma zasięgu lub jest słaby, lub prędkość jest inna (wolniejsza) niż w umowie to odpowiedzialność za to ponosi operator. Ty kupujesz produkt a obowiązkiem operatora jest ten produkt ci dostarczyć. Jeżeli się zgodził na dostarczenie produktu i podpisał z tobą umowę to on odpowiada za jakość usługi.

To prawda. Nie ma takiego obowiązku. Jednak jeżeli po instalacji sprzętu miałbyś problemy z odobiorem tv mimo prawidłowego zainstalowania anteny i sprzętu wtedy operator jest zobowiązany przysłać montera w celu zdiagnozowania problemu.

Podpisywałem kilka umów z operatorami mobilnymi i nie tylko i wiem jak to działa. Zapytałem ciebie czy mają to zapisane w umowie, która podpisują czy jest na to przepis odgórny? Ty chyba nie podpisywałes bo to co piszesz nie działa tak jak ty chcesz.

Na infolinii, w salonach odpowiedza i to nie zaleznie czy mobilna usługa internetu czy TV przez satelite “Zadzwoń pan do kogoś kto to robi lub tym się zajmuje, my nie mamy swoich osób i ludzi od tego, nie mamy obowiązku”, Może dodac, że liste takich usługodawców znajdzie pan na tej i tej stronie w internecie.

To tak jakbyś poszedł wziął smartfona i powiedział, a kto mi go skonfiguruje? Sam bo operator nie obowiązku, a już tym bardziej w cenie świadczenia usługi.

Sprzedawca na infolinii lub w salonie opiera się na mapce zasięgu w przypadku komórek i internetu mobilnego i odkąd to istnieje w życiu nie słyszałem, zeby przyjeżdżali z jakimiś miernikami robić pomiary zasięgu u kogokolwiek. Może są usługodawcy, którzy to robią za konkretną opłata niezależnie od operatorów podobnie jak z antenami satelitarnymi.

1 polubienie

Ale tutaj dyskusja. Wydaje mi się, że ani t-mobile/play/plus/orange nie mają takich usług. Ja obstawiam, że trzeba po prostu kupić antene do LTE za pewnie ok 500 zł zamontować ją na drzewie kabel do routera w domku i tye. Wątpie czy t-mobile/play/plus/orange instalują jakieś właśnie takie większe antenty nigdy o tym nie słyszałem. Dziękuje za porady zrób to sam, ale ja chce komuś zapłacić kto to przyjedzie i zrobi nie mam czasu się w to bawić. No nic skoro nikt nie zna żadnej firmy dalej będe szukał sam…