Zasięg w rozsypce

Witam.
Pacjent to Xiaomi Redmi 4A. Przez wiele miesięcy wszystko było ok. z dnia na dzień, bez żadnych ingerencji telefon zasięg praktycznie się posypał.
Mam problem z logowaniem się zarówno do sieci macierzystej (Play), jak i do sieci w roamingu krajowym. Przy ręcznym ustawianiu operatora pojawiają się komunikaty typu: sieć jest niedostępna. Sygnał sieci praktycznie co chwilę znika, nie można się na niego dodzwonić. Jeśli uda się zalogowac do jakiejś sieci (najczęściej jest to roaming sieci T-Mobile lub Orange) połączenia są przerywane lub rozmówca mnie nie słyszy. Najczęściej widać komnikat o “niedostępnej usłudze” lub “tylko połączenia alarmowe”. Te same numery przełożone do innego telefonu działają jak zawsze dobrze, z kolei jakikolwiek numer włożony do Redmi 4A jest praktycznie nieużywalny.
Zmieniane były opcje dotyczące sieci (przełączanie z LTE, 3G lub samego 2G). Przywracałem ustawienia fabryczne i nic.

Soft to stockowy global, na ten moment najnowszy, legitny.

Co jeszcze mogę zrobić w domowych warunkach?

Sprawdź na karcie innego operatora, jeżeli też będzie problem to telefon do reklamacji, jeżeli na innej karcie problem nie będzie występował zmień sieć na prawdziwą.

Dodam tylko, że obok leżą 3 inne telefony z tym samym operatorem, wszystko działa.

Prosisz o pomoc więc stosuj się do poleceń albo nie zawracaj zadka.

No to na gwarancję (jeżeli jeszcze jest).

A jeżeli to wina karty sim?

Czego tutaj nie rozumiesz?

Tak, jak poprzednik, radzę oddać telefon na gwarancję albo do serwisu.