Zasilacz 19 pin a 20 pin

Witam!

Mam problem z zasilaczem noname, otóż wziąłem koleżance kompa do wymiany zasilacza, był w nim założony jakiś zasilacz z czarnej listy.

Miałem kupić jej innego nowego noname, ale kumpel się zaoferował ze grosze odsprzeda mi zasilacz(również jeden z tych z czarnej listy) za swojego starego kompa.

Zanim najpierw sprawdziłem resztę części na swoim zasilaczu, komputer działał bez zarzutu.

Potem wyjąłem swój zasilacz i założyłem zasilacz kolegi u mojej znajomej. Niestety komp nie wstał.

Moją uwagę przykuła wtyczka, w zasilaczu który odkupiłem nie miał jednego pina. W internecie znalazłem tylko informacje, że komputer powinien bez tego normalnie się odpalić.

Moje pytanie jest takie, czy ten dodatkowy pin jest potrzebne w płycie starego typu ze złączem jeszcze 20 pin?

W starszych konfiguracjach może być wymagany. Jest też opcja, że zasilacz jest po prostu zepsuty.

Padł zasilacz z czarnej listy, najpierw chciałeś kupić nowy z czarnej listy, ostatecznie wziąłeś używany również, a jakże, z czarnej listy. Naprawdę godne pochwały, zwłasza, że na allegro można dostać za grosze sprawdzone konstrukcje, np:

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=2943421285

Wiem o tym, ale skoro chciała by naprawa była po kosztach i jej nie zależy na tym komputerze to nie się już nie produkowałem żeby ją przekonać.

BTW

Teraz te tanie chińczyki nie mają tego dodatkowego pinu???