Zasilacz 280W

Witam, czy zasilacz 280W z 80+ Platinum da rade do GTX 1050 Ti oraz I5 4590 ?
Komputer głównie przeznaczany do gier.

MSI zaleca dla tej karty zasilacz minimum 300W.

Nigdy. Minimum 400W (procesor, karta, płyta, napęd) co za mało.

Tak jak do 1650 a u mnie śmiga na 240W z i5,16GB ramu i dwoma dyskami oraz DVD.

300 może nie wystarczyć, ja bym proponował min 400

Platinum to nie marka i nic nie mówi o mocy lini 12v/
Procek 84, karta do 75 to już 160. Dodaj jeszcze kilka W za płytę i wyjdzie na to, że balansujesz na granicy. Ruszyć może, ale nie bedzie to zdrowe dla zasilacza i w efekcie dla całego PC.

Przy grach 1650 pobiera 150W nie nie wiem jak ci 240W wytrzymuje

Skąd ma to pobierać?
Z PCI-e?

To jest 1050Ti a nie 1050 moc do 130W a nie 75

Nie wyprzesz się tego co napisałeś.

Obie karty mają taką samą rekomendowaną moc zasilacza.
Skoro moja lata na 240W to koledze poleci na 280W.
Tym bardziej że 1050ti jest zasilana z PCI-e, wyjaśnij zatem skąd ma brać 130W skoro PCI-e daje 75.

Moja 1050ti może pociągnąć nawet 150W, standardowy limit to 120W.

Jak to zmierzyłeś?

Może <> potrzebuje.

To są 75W karty, jeżeli by potrzebowały więcej miały by gniazdo 6pin lub więcej.

1050Ti są 2 wersje z zasilaniem dodatkowym i bez zasilania. Ta druga jest ograniczona i rzeczywiście ma 75W.

Moja ma takie gniazdo, wymaga dodatkowego zasilania.

Ale ta 2 jest do d…py

Zatem autor musi określić czy ma zasilaną z PCI-e czy tą drugą.
Podejrzewam że zasilacz 280W nie ma złącza 6pin żeby to napędzić, niby można zastosować protezę molex/sata- pci ale to jak napisałem wyżej, proteza mogąca wysadzić cały system.

Czyli, zasilana z PCI-e spokojnie da radę, jak ma dodatkowe zasilanie szukamy nowego zasilacza.

Trzeba policzyć wszystkie urządzenia z mocy i wsiać x1,5 to napewno będzie dobrze. Nie wiadomo co ma w środku, jakie dyski, napędy itd. Taka dyskusja bez parametrów jest bez sensu

Jeżeli to markowy zasilacz uciągnie.
Ja bym podłączył,odpalił stres np OCCT i kontrolował czy zasilacz się nie grzeje.

Ten 240W mam w SFF, przez chwilę miałem tam i7 i z tym prockiem zasilacz był podejrzanie gorący, wróciłem do i5 i jest spoko, więc zgodzę się że w takim przypadku każdy wat może mieć znaczenie.