Zasilacz 450W a karta GTX 770

Witam, szlak trafił mój nowy zasilacz (thermaltake 650W) i muszę go odesłać do serwisu…

W szafie posiadam dość wysłużony zasilacz Chieftec 450W http://abload.de/img/szefopsj3.jpg

Czy on sobie poradzi z kartą Gainward gtx770? Karta wymaga 2 dodatkowych zasilań (1x 6pin + 1x8pin), zużywając wszystkie przejściówki jakie posiadam jestem wstanie to podłączyć.

Z zasilacza wychodzi 1x6pin (osobne kable)

Następnie mam z 4 tych białych molexów(?) na 4 piny uzyskuję 2x6pin, a te następnie mogę złączyć w 1x8pin (potrzebny do karty)

Ale nie wiem czy obciążenie nie będzie za duże? 

 

 

Reszta zestawu to:

Dysk SSD

Dysk tależowy

Core i5-2500

i wiatraczki w obudowie.

 

Wg mnie nic się nie stanie najwyżej bsod lub w ogóle komputer się nie włączy ale podłączyć możesz. Nic nie kręć podstawa ani procka ani grafy bo 450W to troszkę mało dla tej grafiki. 

nie będzie jeśli do czasu naprawy thermaltake nie będziesz w nic grał :slight_smile:

ten chieftec ma tylko 14 i 15A na liniach +12V  powinien dać radę z kartą mającą TDP trochę ponad 100W a ten gtx ma TDP 230W 

Uruchomiłem Battlefielda 4 na ultra, działa bezproblemowo…

zasilacz jest oczywiście produktem typowo budżetowym ale jego łączna moc na linii 12V to 348W/29A , TDP procesora i5-2500 to 95W , karty graficznej GeForce GTX 770 230W , płyta ,dysk ,napęd ,wentylatory to +/- 30/25W .Podsumowując - 95 + 230 + 30 = 355W . Należy jednak pamiętać ,że wymienione podzespoły nigdy nie osiągają wartości TDP podanej przez producenta danego podzespołu. Reasumując - jeżeli nie będziesz grać na ustawieniach ULTRA - powinno być OK ,pamiętaj jednak aby wymienić zasilacz na mocniejszą jednostkę.

P.S - z linii 12V korzystają najbardziej prądożerne podzespoły - czyli procesor + karta grafiki - ( 95+ 230 = 325W) zasiłka pociągnie ale uważaj bo możesz ją spalić.

Dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź, no niestety cieżko mi się powstrzymać, gdyż tą karte grafiki mam od… kilku dni, a zasilacz padł przy SLI