Zasilacz 450W a karta GTX 770

(Zulowski) #1

Witam, szlak trafił mój nowy zasilacz (thermaltake 650W) i muszę go odesłać do serwisu..

W szafie posiadam dość wysłużony zasilacz Chieftec 450W http://abload.de/img/szefopsj3.jpg

Czy on sobie poradzi z kartą Gainward gtx770? Karta wymaga 2 dodatkowych zasilań (1x 6pin + 1x8pin), zużywając wszystkie przejściówki jakie posiadam jestem wstanie to podłączyć.

Z zasilacza wychodzi 1x6pin (osobne kable)

Następnie mam z 4 tych białych molexów(?) na 4 piny uzyskuję 2x6pin, a te następnie mogę złączyć w 1x8pin (potrzebny do karty)

Ale nie wiem czy obciążenie nie będzie za duże? 

Reszta zestawu to:

Dysk SSD

Dysk tależowy

Core i5-2500

i wiatraczki w obudowie.

(mrFreeze) #2

Wg mnie nic się nie stanie najwyżej bsod lub w ogóle komputer się nie włączy ale podłączyć możesz. Nic nie kręć podstawa ani procka ani grafy bo 450W to troszkę mało dla tej grafiki. 

(djosdanielos) #3

nie będzie jeśli do czasu naprawy thermaltake nie będziesz w nic grał :slight_smile:

ten chieftec ma tylko 14 i 15A na liniach +12V  powinien dać radę z kartą mającą TDP trochę ponad 100W a ten gtx ma TDP 230W 

(Zulowski) #4

Uruchomiłem Battlefielda 4 na ultra, działa bezproblemowo...

(kliszka) #5

zasilacz jest oczywiście produktem typowo budżetowym ale jego łączna moc na linii 12V to 348W/29A , TDP procesora i5-2500 to 95W , karty graficznej GeForce GTX 770 230W , płyta ,dysk ,napęd ,wentylatory to +/- 30/25W .Podsumowując - 95 + 230 + 30 = 355W . Należy jednak pamiętać ,że wymienione podzespoły nigdy nie osiągają wartości TDP podanej przez producenta danego podzespołu. Reasumując - jeżeli nie będziesz grać na ustawieniach ULTRA - powinno być OK ,pamiętaj jednak aby wymienić zasilacz na mocniejszą jednostkę.

P.S - z linii 12V korzystają najbardziej prądożerne podzespoły - czyli procesor + karta grafiki - ( 95+ 230 = 325W) zasiłka pociągnie ale uważaj bo możesz ją spalić.

(Zulowski) #6

Dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź, no niestety cieżko mi się powstrzymać, gdyż tą karte grafiki mam od... kilku dni, a zasilacz padł przy SLI