Zasilacz a karta graficzna

Witam
Mam prośbę odnośnie pomocy w zakupie kabla zasilającego do karty graficznej MSI GeForce RTX 3060 Ti Gaming X LHR 8GB, gdyż nie wiem jak ma on wyglądać, czy to powinien być jeden kabel czy 2 osobne.
W instrukcji podłączenia karty jest napisane żeby podpiąć 6/8-pinowe wtyczki dodatkowego zasilania PCIe.
Mój zasilacz Vero M3 Bronze 700W : SilentiumPC.

Nic nie trzeba kupować - twój zasilacz ma wszystko co potrzeba. Wtyczka 8 pin jest „sklejona” z wtyczek 6 pin i 2 pin. Oba kable muszą być podpięte. W drugim kablu oddzielasz 2 piny i podpinasz tylko 6.

1 polubienie

Ale właśnie nie ma tylu kabli, a na schemacie są pokazane dodatkowe wejścia.

Brakujące kable powinny znajdować się w pudełku od zasilacza. Musisz podłączyć dwa kable. Jeden 6+2 pin, czyli „dyndające” 2 piny dołączasz do kostki 6 pin aby razem stworzyły 8 pin. Na drugim kablu wystarczy wtyczka 6 pin, a 2 piny powinny „dyndać”.

1 polubienie

Rozumiem ,ale problem jest w tym, że nie ma innych kabli w pudełku.
Wczoraj jak byłam w Komputroniku i w RTV Euro AGD usłyszałam, że to muszą być kable dedykowane przez producenta ze względu na napięcia.

Ten zasilacz kupiłaś nowy w sklepie czy używany od kogoś? Kupowałem wiele zasilaczy i nigdy nie brakowało żadnego kabelka.

1 polubienie

Bardzo dziękuję za pomoc ::slight_smile: .
Jak pakowałam wszystko nie sprawdziłam dokładnie wszystkich pudełek od podzespołów :), a jednak były tam przewody i wszystko jest w porządku :slight_smile:
Jeszcze raz Bardzo Dziękuję za pomoc :slight_smile:

@kramar99 byłeś bardzo pomocny :slight_smile: Dziękuję :slight_smile:

1 polubienie

Ten temat został automatycznie zamknięty 90 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.