Zasilacz, a wolniejsza praca komputera

(Mateusz 931) #1

Czy zasilacz może wpływać na szybkość pracy komputera?

Np. na włączanie i wyłączanie sie systemu windows?

(JNJN) #2

Może

(Mateusz 931) #3

To jeżeli mam taki komputer:

Intel IV 3.0

plyta glowna ASUS P5VDC-X

dysk Seagate ST3250620AS 250GB sATA II 16MB

karta graficzne GeForce 6600

pamiec RAM Patriot Dual Chanel 2GB DDR2

wentylator Pentagram NXC- 100 AlCu

plus zasilacz jakieś gówienko... może on negatywnie działać na mój komputer Czy może sprawiać że będzie sie dość długo Windows włączał i wyłączał? Kumple ma ten sam dysk (no troszkę lepszy procek) lecz u niego wyłaczanie systemu trwa chwilke u mnie znacznie dłużej. tak samo jest z włączaniem.

(iwa nike) #4

wymień na ten a jeśli chcesz coś dołożyć to ten

===============================

500 post dla mojej kochanej dusi;*

(Mateusz 931) #5

Ale czy na pewno będę widział różnice :D?

teraźniejszy mój zasilacz to:

Mercury Ap-2400

(iwa nike) #6

różnice to poczujesz jak ci się spali :mrgreen: on już odlicza pewnie czas do spalenia się

(Mateusz 931) #7

Az tak slabo ? A czy jak traz wymienie go na tego Amcrox to czy potem bedzie mi on "przydatny" tak bym to nazwal. Czy jest on przyszlosciowy. Jezeli w przyszlosci bede chcial zmienic plyte glowna i procka (na np. C2D) ? I jak z ta roznica na tych podzespolach?

(iwa nike) #8

bardzo. tak samo jak z moim .

to kup tegoi masz święty spokój z zasiłkami

(Mateusz 931) #9

Ta spokój z zasiłkami i z ciężkim portfelem. Coś tańszego by się przydało i w ogóle tamte wcześniejsze nie są tak przyszłościowe? Aha no i jak z ta różnicąna tych podzespołach? Czy będzie widoczna?:smiley:

(iwa nike) #10

wolisz kupić takiegoś bardziewia za 40zł i potem wymieniać całego kompa z powodu zasiłki? do tego kompa ewentualnie starczy Amacrox Warrior AX400-PNF ale jeśli myślisz przyszłościowo to weź tego

Amacrox Frei Erde 500W,.

poczytaja dowiesz się jak ważna jest dobra zasiłka

(Rastko1) #11

Zasiłka nie wpływa na szybkość pracy systemu ale na jego stabilność

(Mateusz 931) #12

Nie no nie bede kupowal nic za 40zł c(:

Co Ty tylko pytalem sie czy jest moze cos w porwnywalnego do tego zasilacza a tanszego.

(iwa nike) #13

ten jest BDB jak na swoją cenę . bez problemu pociągnie sprzęt z C2D ( mowa oczywiście o Amacrox Frei Erde 500W,) ewentualnie kup słabszego Amacrox'a . i będziesz miał pewność że ci się nie spali.

(Mateusz 931) #14

Aha... a jakies mzoe inne firmy. Chyba nie tylko te amacrox'i sa dobre. Kumple mi polecil

Co myslicie? Tez troszke drogi. I podajcie moze tez inne propozycje z innych firm i tez z amacrox.

(iwa nike) #15

o takim nie słyszałem . jakoś mi się o uszy nie obił . ale wiem że Amacrox to bardzo dobre zasiłki . nie słyszałem jeszcze żeby ktoś na nie narzekał .

w podobnej cenie jest też CHIEFTEC

(Mateusz 931) #16

Hehe jak pokazalem kumplowi te zasialcze co mi poleciles to sie zdziwil i nie slyszal o zadnych amacroxa a wiec teraz mam dylemat.

(Rastko1) #17

To jest też bardzo dobry zasilacz

(Seba Qqlka) #18

Tobie to się chyba tylko amacrox obił o uszy

jest dobry ale cholernie drogi

Może wystarczy Fortron 400 W z allegro

(Mateusz 931) #19

Cos przyszlosiowego :slight_smile: Nie chce za kazdym razem wymieniac zasilacza.

(Rastko1) #20

Amacrox ax450 pnf lub frei erde 550w