Zasilacz awaryjny ups activejet aje-easy 850va

Witam. Wymieniłem akumulator w UPSie tylko za każdym razem jak włączam komputer to pokazuje 90% naładowany pomimo ze pokazywał 100% przed wyłączeniem o co chodzi?

Nie znam tej firmy. Normalnie w APC robi się kalibrację po wymianie akumulatora. Zobacz w sofcie do UPS czy masz coś na temat kalibracji nowego akumulatora.

Nie ma nic o kalibracji.

Naładuj na full, potem odłacz zasilanie i niech do konca wyczerpie sie bateria w UPS. Po ponownym naładowaniu sprwadż ile pokazuje procent.

Witam. Odnowię trochę temat. Posiadam ten UPS i tydzień temu była burza i spaliło mi router. Router oczywiście był podłączony przez UPSa. Reszta sprzętu ocalała. W routerze zaczęła mrugać dioda ADSL. Pytam się jak to możliwe, że spaliło router?

Na jednym z przewodów podłączonych do routera wystąpiło przepięcie.

I pytanie: czy przepięcie wystąpiło przed wejściem do UPSa na linii ADSL czy między UPSem, a routerem?

Net jest z linii telefonicznej to tu wystąpiło przepięcie. Częsty problem.

Zamierzam kupić https://allegro.pl/oferta/ochronnik-sieciowy-lh-protector-lh-protector-delta-10661963618 czy to coś da?

Jak jest połączony router od samego wejścia mieszkania (rj11) do routera? Co to za router? Urządzenia przeciwprzepięciowe będą działać poprawnie w określonych warunkach, zatem: jaka instalacja w domu / bloku? Pewnie nie wiesz, więc określ przynajmniej rok budynku.

Router ZTE COMBO ZTE ZXDSL 831AII Budynek ma 17 lat. Router jest podłączony od samego wejścia do domu.

Pisałem już mnóstwo razy, listwy, upsy itp. urządzenia nie zabezpieczają przed konkretnym przepięciem w sieci. Większość z nich można sobie w buty włożyć, będzie się wyższym.

Przed przepięciem zabezpiecza kontroler sieciowy napięcia.

Przed przepięciem z kablówki lub linii telefonicznej, odpięcie przewodu, lub światłowód.

Budynek ma 17 lat.

Jakie jest dobre zabezpieczenie linii ADSL?

Przed małym skokiem ochroni dowolny, np. Axon za 30 parę zł. Jak ma działać, wymaga uziemienia. Z tym, że na linii masz i tak zabezpieczenia już i to o wiele lepsze. A jak przyjdzie burza, to prostu odłącz, bo przeleci przez te wszystkie zabezpieczenia, jakby ich nie było.

A jak ADSL idzie przez UPS do routera to też ochroni?

Już napisałem. Jak będzie burza i oberwie gdzieś w linię, to nic nie ochroni. Nawet jak 10 zabezpieczeń wsadzisz. Natomiast przed typowymi przepięciami zabezpieczenia są montowane w sprzęcie dostawcy.

A UPS ochroni router przed przepięciem do routera?

Nie, jak walnie piorun to przeleci i przez UPS, i przez wszystkie zabezpieczenia. Ochroni odłączenie na czas burzy od instalacji.

Tylko sęk w tym, że dlaczego mi spaliło tylko router przez linię ADSL, a komputer nie? wszystko jest podłączone przez UPS.