Zasilacz Be Quiet! System Power 9 500W do R 7 3700X i RX 5600 XT

Czy do wspomnianych wyżej podzespołów wystarczy zasilacz Be Quiet! System Power 9 500W?

Karta to Sapphire Pulse RX 5600 XT
CPU Ryzen 7 3700X
Mobo MSI B550 Tomahawk

500W wydaje się być aż nadto, ale chodzi mi o to że ten zasilacz ma dwie linie 12V. +12V1 ma 24A, a +12V2 ma 20A. Na przewodzie zasilającym od GPU jest oznaczenie 12V1, wnioskuje zatem że CPU jest zasilane linią 12V2. Z tego co mi się wydaje, zgodnie ze standardem ATX, linia 12V1 powinna być przeznaczona dla GPU i wszystkiego innego poza CPU, a 12V2 powinna być dedykowana tylko i wyłącznie dla CPU.

Więc na linii 12V1 mamy moc 288W. Karta fizycznie może pobrać do 225W (75W z PCI i 150W z zasilania 8-pin). Wiadomo że pomimo TBP w okolicach 160/180W (nie pamiętam dokładnie), peak może być wyższy, więc śmiało można założyć, że peaki mogą dobijać do 235W. Wtedy dla pozostałych komponentów korzystających z linii 12V1 zostanie 63W.

Co do samego CPU to myślę że możemy przyjąć max około 100W w peakach. TDP ma niby 65W, ale boost robi swoje. Jest ograniczenie package power do 88W, ale wydaje mi się że widziałem wartość Core+SOC power dobijające do koło 100W (HWInfo). Bardziej martwię się tą linią 12V1. Wydaje mi się, że jeśli któraś jest przeciążona to właśnie ona.

Założyłem że powinno być okay i tak używałem komputera, ale ostatnio skojarzyłem fakty, że pojawiały się crashe gpu (np czarny ekran i po chwili error typu driver timeout) podczas syntetycznego obciążenia, a czasem zdarzył się też crash całego komputera podczas grania. Wiadomo, drivery AMD nie słyną ze stabilności, ale czy może to być wina niedomagającego zasilacza?

Szukałbym przyczyny w samej karcie, a nie zasilaczu. Internety piszą, że taki błąd może wywalić nawet z powodu jej przegrzania. Robiłeś jej jakieś stress testy?
Oczywiście sterowniki AMD to shiit do potęgi i one same z siebie mogą generować problemy.

Na pewno się nie przegrzewa. Max temperatura GPU to 78C przy zmiennym obciążeniu. Przy stałym w okolicach 74-75C. Hot Spot najgorętszy jaki widziałem to chyba 88C, ale zazwyczaj w okolicach 80-85C. Pamięci max 88C, zwykle mniej. Sekcja zasilania 68C max. Raczej normalne temperatury dla tej karty. Obroty wentylatorów nie przekraczają zwykle 1350 rpm. Same błędy nie są jakimś dużym problemem. Pojawiają się raz na jakiś czas, a do tego lubię grać z vsync on, więc wtedy już całkiem niezła stabilność. Był jeden wyjątek, a mianowicie Forza Horizon 3, która crashowała się dość często. Raz nawet miałem crash, a zaraz po nim poważne artefakty.