Zasilacz buczy , wyłączenie wiatraczka jak to zrobić

Mam takie o to pytanie jak wyłaczyć wiatraczek w zasilaczu bo mi strasznie buczy , wyczyszczanie zasilacza itd nic nie pomaga , a jak narazie nie mam pieniedzy zeby wymienic zasilacz :frowning: mozna jakos go wylaczyc?? programem czy czyms?

Programem żadnym nie wyłączysz. Poza tym jak chcesz jeszcze trochę korzystać z komputera to nie radzę tego robić, zasilacz po prostu się spali. Wymień sam wiatrak, koszt rzędu kilkunastu złotych.

Ten wiatrak jest po to by chłodzić sam zasilacz…by był nie potrzebny to by go tam nie było…nie można wyłączyć tego wiatraka

Eh… , raz działa normalnie wiatrak raz nie , chyba w ogole nie bede kompa wylaczal wtedy bedzie chodzil caly czas

Wymontuj wiatrak, zobacz czy łopatki nie są przytarte (też powód buczenia), jeśli jest ok wpuść kilka kropel oliwy lub daj nieco tawotu w miejsce zaklejone naklejką (postaraj się odlepić delikatnie aby nie dało się ponownie przykleić, jeśli naklejka nie będzie się nadawać do ponownego użycia zaklej taśmą izolacyjną) czy tez przykryte gumowym korkiem (po naoliwieniu też zaklej dodatkowo taśmą). Najczęściej pomaga na tyle długo że zdążysz uzbierać na nowy (jeśli łożysko wiatraczka jest kulkowe to powinno działać sporo ciszej).

Eh … ; ] najwyzej nie bede wylaczal kompa to bedzie dzialac;p

Mi też buczał. Znajomy pracuje w serwisie, mają pełno starych, zepsutych zasilaczy. Poprosiłem, żeby mi załatwił taki wiatraczek, wyrzuciłem stary, włożyłem nowy i działa. Tyle, że zazwyczaj trzeba te wiatraczki przylutować, bo kable są na stało wlutowane w zasilacz…