Zasilacz CHIEFTEC CFT-600-14CS 600W, dobry?

Czy zasilacz CHIEFTEC CFT-600-14CS 600W jest dobry? Chcę go umieścić w komputerze z następującymi podzespołami:

Procesor E7200

Płyta główna Asus P5Q-E

Pamięć OCZ DDR2 Dual Channel 2x1024MB 800MHz CL4.0 BOX Platinium XTC Edition rev.2

Karta graficzna Radeon HD 4850 (prawdopodobnie wersja toxic od sapphire jak pojawi się przed faktem poskładania komputera)

Dysk twardy i napęd z podpisu.

Zasilacz wybrałem taki a nie inny ponieważ mam zamiar, zamówić wszystko w hurtowni w moim mieście, dostępne są firmy bequiet, chieftec, tagan i cała masa noname. Wyjdzie 100zł drożej niż na agito.pl ale przynajmniej nie będę miał problemów z gwarancją (wszystko odbywa się w kilka dni i na czas rozpatrzenia gwarancji dostaję zastępczy sprzęt). Na zasilacz mogę wydać do 220zł.

Pozdrawiam

Wczoraj zamówiłem sobie identyczny zasilacz ale na razie nie mogę nic o nim napisać bo go nie przetestowałem. W każdym bądź razie nie będzie to mój pierwszy zasilacz firmy Chieftec. Poprzednie modele sprawowały się wyśmienicie. Jak już go podłącze i przetestuje to dam znać ale jak za taką cenę 600W to musi być dobry zakup.

Podałem celowo cenę 220zł ponieważ oferty sklepów internetowych są tańsze niż w tej hurtowni. Zasilacz kupię za 246zł.

MSI P45 D3 Platinum

Crucial Ballistix 800 mhz

zasilacz: Corsair CMPSU-520HXEU 520W

mati75 czytałeś może cały jego post? Przecież napisał, że tej firmy nie uwzględnia bo nie ma jej w tej hurtowni.

Ta płyta jest prawie 100zł droższa i obsługuje tylko DDR3 dlatego odpada.

Niestety nie mają pamięci tej firmy. Poza tym słyszałem, że są awaryjne.

Też bym chciał zasilacz tej firmy ale niestety nie mają.

pisałem posta jak to wysłał to niech zostanie taki jak jest. CHIEFTEC to dobra firma.

Potestowałem tego Chiefteca 3 dni i mogę stwierdzić, że to dobry zakup. Cichy i stabilny zasilacz w dobrej cenie :slight_smile:

Jak już to MSI P45 Platinum lub MSI P45 Neo2-FR

Dobry zasilacz, opcją dla niego jest Corsair 650TXEU, ale to trochę droższa zabawa.