Zasilacz Coba EcoStar 350W - opinie o produkcie

Wie ktoś co to jest za zasilacz Coba EcoStar 350W? Nadaje się do zasilania komputera czy bardziej odpowiednim dla niego miejscem będzie “śmietnik”? Dzisiaj od sklepu go otrzymałem zamiast fortrona. W sumie w paczce też był fortron, ale tylko jego zdjęcie… Wcześniej przysłano mi taki jak zamawiałem, lecz nie zgadzała się ilość i typ wtyczek, więc obiecali mi wymienić, no i wymienili… Nie chcę mi się już drugi raz pakować, tracić czas i odsyłać dlatego zastanawiam się czy oba produkty stoją na podobnym poziomie.

Te cudo wygląda tak: http://cdn.sheeprice.com/2014/6/18/877675ee-3576-4743-8f6f-3cc304849e8a/inter-tech-coba-ecostar-80-350w-power-supply-unit_800_600.jpg dodam, że jego waga jest piórkowa.

ADR1991

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

czy to to?

http://www.computeruniverse.net/products/90359722/inter-tech-coba-ecostar-80-plus-350w.asp

 

Ja tam widzę 80+…

W/g specyfikacji, 14A na linii 12 volt trochę mało, chyba, że w systemie masz kartę graficzną zasilaną tylko z 6-pinowego gniazda… a i tak pod obciążeniem może być za mało.

Podaj parametry komputera, to podstawa poprawnej odpowiedzi (płyta główna, procesor, HDD/SSD, karta graficzna itd.)

@WolfX - Tak, to jest ten zasilacz i niby ma certyfikat 80+, ale czy dzięki temu można go uznać za bezpieczny?

@Azi - Phenom X4 9550, GA-M52L-S3, 1 dysk 3.5 cala, HD4850.

Plus tylko w nazwie chyba… koło kategorii “bronze” to nigdy nie stało.

Teoretycznie zasilacz powinien wystarczyć, ale na granicy wydajnościowej jesteś :frowning:

Masz płytę Rev. 1.x? czy 2.0? Niewiele się różnią, wydajność/prądożerność jest taka sama.

BTW, zasilacz można uznać za bezpieczny, tylko czy jest wydajny? Niech się wypowiedzą eksperci, ja tylko 4-5 komputerów na dobę robię :smiley: A z tym zasilaczem (w ogóle z firmą) nie miałem nic wspólnego, sam jestem ciekaw, jak to się “wyrobi” przy 350-ciu watach.

Nalepkę i pisać bajki to może każdy producent, aby zwabić klientelę. O firmie pierwsze słyszę, w Internecie próżno szukać opinii. Zasilacz pracowałby na granicy swoich możliwości. Sam nie zaryzykowałbym na Twoim miejscu i walczył ze sklepem.

Tak Wiec kupując zasilacz wystrzegaj się takich producentów Jak:

A rzeczywiście jest Coba na czarnej liście, nie zauważyłem.

W takim wypadku zasilacz nie nadaje się do niczego.

Do śmietnika.

“Czarnych” zasilaczy nie dotykam poza feel’em III, który pomimo 500W na nalepce zasila semprona 2600.

Nie po tym jak MC feel I (wersja III to jednak postęp) po paru latach pracy z athlonem 3000+ spalił się na pentium II. Bomby zegarowe.