Zasilacz Corsair 750W- podłączenie

Strzel foty jak żeś to wszystko po podłączał(w szczególności ten przycisk power).

sprawdziłeś w końcu czy ten zasilacz jest sprawny ?

http://zenlabs.pl/zasilacze/62-sprawdze … komputera/

zasilacz sprawdziłem: działa.

zaraz zrobię zdjęcia, jak to wszystko mam podłączone.

A podłączyłeś do kontaktu :?:

p1070025.jpg

p1070026.jpg

p1070035aaaaaaabbbbb.jpg

o to i zdjęcia… grafika, dysk i napęd nie są w tej chwili podłączone… ale przecież i bez tego powinien ruszyć… wcześniej testowałem jak było wszystko podłączone i było to samo.

Podłączona jest listwa do kontaktu, sama listwa jest włączona, zasilacz również, prąd w całym domu też jest.

Hmmm, wbrew temu co pokazują malunki w instrukcji niby wynika, że te kabelki od panelu z “pałerem” mają być podłączone pionowo a nie poziomo:

2-4-6-8[]

1-3-5-7-9

Spr. to pozmieniać.

Pozmieniałem i nic :confused:

Zresztą, na płycie jest ten zabudowany przycisk power, więc naciskając go, nawet jeśli nie są podłączone kabelki, coś powinno się dziać… racja??

A zasiłka nie jest uszkodzona? Kabel jest dociśnięty?? Zobacz czy kable są sprawne, sprawdź napięcia w kablach kontrolką albo ręką.

Sprawdź płytę główną innym zasilaczem.

Napięcie w kablach mogę sprawdzić takim śrubokrętem neonowym, czy jakoś tak?? Próbówką??

Mam 8 letni zasilacz w tym PC, z którego właśnie piszę… 150W (masakra), spróbować go podpiąć do tej płyty??

Może tak, po odpinaj wszystko od tej płyty oprócz proca, kabla od wentyla i zasilania płyty z ATX12 i ATX24 i włącz tym przyciskiem na mobo(btw na pewno masz włączony ten przełącznik na zasilaczu z tyłu ?) powinno zatrybić oO

Za słaby jest chyba.

Zobacz instrukcje jeszcze raz. Może czegoś nie rozumiesz itp. To polecam “http://translate.google.com/translate_t” on jakoś ci przetłumaczy jak niema tam polskiego.

żal

skoro zasilacz działa, to może płyta siadła ?

100% jest włączony ten pstryczek od zasilacza.

Zrobiłem tak jak napisałeś i też cisza… Wygląda to tak, jakby to płyty nie dochodziło napięcie… (szkoda, że nie ma na niej diody, tak jak to jest na mojej starej płycie)… Zasilacz sprawdzałem łącząc zielony kabelek z czarnym i zaczął działać… Czyżby płyta była uszkodzona (jak wymieniałem w tym starym PC to też przysłali mi uszkodzoną, ale ta pojawiały się blue screen’y… chyba nie mam aż takiego pecha…? ). Jeśli powiedzmy procesor nie działa, to komputer powinien się chociaż na moment włączyć?? Wiatraczki itd. ??

Wieczorem, albo późnym popołudniem podłączę ten nowy zasilacz do tej starej płyty i zobaczymy czy włączy się PC.

A i jeszcze jedno… czy na płycie mogą być jakieś zabezpieczenia, że np. prąd nie jest pobierany czy coś takiego?? Jakieś zworki, blokady cokolwiek??

A dotykałeś grzejnika/obudowy przed dotykaniem podzespołów :?:

goodprogram , sam jesteś “żal” -.-.

tak dotykałem i obudowy i innych rzeczy metalowych, więc raczej nie powinno się nic spalić z tego powodu, że byłem naelektryzowany.

1.Podłącz zasilacz do gniazda a nie do przedłużacza. Może on jest walnięty??

2.Podłącz wszystko.

3.Podłącz tylko płytę z procem.

4.Sprawdź innym zasilacze.

5.Sprawdź czy płyta nie uszkodzona albo zasilacz.

zasilacz jest dobry, listwa też… tak jak pisałem, gdy połączyłem ze sobą zielony kabel z czarnym to zasilacz zaczął działać.

Jak będę miał chwilę to podłączę nowy zasilacz do starego PC i zobaczę czy płyta odpaliła. Jednocześnie, podłączę też stary zasilacz 150W do tej nowej płyty+ procesor i tyle… 150W chyba starczy na płytę i procek??

Jeśli ma jakąś szczątkową linnię +12V (a zapewne ma), to bardzo możliwe że to będzie jego ostatnia wycieczka.

do dam sobie jednak spokój… jutro pewnie zawiązę Pc, do jakiegoś fachowca/sklepu, żeby sprawdzili wszystko… ech… masakra… zawsze muszę mieć pecha:/