Zasilacz Corsair RM550X a nowy sprzęt

Cześć,
jestem w trakcie zmiany komputera i posiadam już zasilacz komputerowy ze starej konfiguracji, który jest bardzo dobry ale nie wiem czy pociągnie ten sprzęt z zadowalającą wydajnością energetyczną.

Zasilacz to Corsair RM550X z certyfikatem 80 Plus Gold o mocy znamionowej 550W.

Komputer o konfiguracji:
Intel Core i5-1140
RTX 3060Ti od Asusa (wersja z dwoma wentylatorami)
16GB Ram DDR4 (2x8)
Dysk M2 + SSD na SATA

OC mnie nie interesuje.

Powinien styknąć czy lepiej już zmienić na coś 650W? Wolę to wiedzieć zanim wszystko upakuję do budy i ułożę kable.

Z góry dzięki za pomoc

Oficialnie dla 3060ti nvidia rekomenduje zasilacz minimum 600w, więc tak powinieneś zmienić. Ja bym wybrał zasilacz 650-750w. Niby 600w powinno na styk starczyć ale żyłowałbyś zasilacz.

Możesz zostawić pewnie weźmie z niego z 350-400W, tylko tyle że zasilacz nie będzie działał w prawidłowym (ulubionym) zakresie, czyli pomiędzy 40, a 60% mocy, a ciut więcej 60-70% w grach. z Drugiej strony jak nie tylko grasz a także sporo surfujesz po sieci czy oglądasz filmy to obecny zasilacz będzie dla niego lepszy niż mega mocny zasilacz :stuck_out_tongue:

przy 550w jest szansa, że przy intensywnym używaniu komputer będzie chciał pobrać więcej niż daje zasilacz dlatego nie jest wskazany poniżej 600w.

@panicagaming Czyli jak dobrze rozumiem żeby zasilacz był w miarę chłodny nawet przy dużym obciążeniu to musiałbym kupić do niego jakieś 750W?

Nie dramatyzujmy. Karta oficjalnie koło 200 weźmie, płyta i procek pewnie ze 150 razem. Doliczmy jeszcze peak i lampki rbg i tak wyjdzie koło 60-70% max.
Czyli 550 powinna dać radę, zapas mocy jest raczej deklarowany dla niskiej % na 12. Jednak w przypadku starszego, ponad 5 lat, to bym rozważył nowy.

W takim razie zasilacz zostaje. Ma co prawda 5lat ale nigdy nie był szczególnie mocno obciążany pracował z i7-4770 i GTX1060. Poza tym modele z serii RMx mają 10lat gwarancji więc nie widzę za bardzo sensu w kupowaniu nówki.

Podkręcony i normal w watach
rtx3060ti
W trakcie gry + obciążony procek ponad 100W. + cała reszta i jesteś na styk.
Tak więc nie wiem, czy tak wystarczy 550W

A potem posty:
-komputer mi się wyłącza w trakcie gry -pomóżcie…

Podałeś dla całego zestawu…
NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti Founders Edition Review: Gaming, Thermals, Noise, & Power Benchmarks - YouTube

Zasilacz ma zapas mocy,więc wystarczy.Zasilacz Corsaira z serii RMx to porządne zasilacze,które mają takie moce które są podane na tabliczce,a nie pozaniżane jak np zasilacz 500W a na linii 12V 400W.

Dziękuję wszystkim za pomoc. Nie ma sensu zmiana zasilacza. Pozdrawiam

1 polubienie

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.