Zasilacz Corsair VS 450W miał być cichy a nie jest

Przy okazji wymiany karty graficznej kupiłem też nowy zasilacz, wybór padł na Corsair VS 450W. Według opinii na Morele.net ten zasilacz powinien być cichy, ale u mnie tak nie jest. Po przyłożeniu ucha do obudowy wyraźnie słychać pracę wentylatora w zasilaczu. Może ktoś z posiadaczy tego modelu wypowie się, czy to normalne ?

Siedzisz z uchem przyłożonym do budy? To normalne, że z takiej odległości będzie słychać wentylator. Pytanie, z metra też jest słyszalny?

Siemka u mnie minimalnie go słychać muszę fest się przysłuchać ale jak używam komputera normalnie to nic nie słysze

Miałem styczność już z kilkoma zasilaczami (różni producenci) a dźwięk wydawany przez wentylator w tym zasilaczu jest zupełnie inny, dlatego pomyślałem, że z moim egzemplarzem jest coś nie tak. Przy normalnej pracy tego dźwięku nie słychać.

Przy normalnym użytkowaniu ja również nic nie słyszę. Zastanawia mnie tylko dźwięk tego wentylatora, pierwszy raz coś takiego słyszę. Poza tym po tej firmie spodziewałem się cichszej pracy, dotychczas miałem Tracera 450W i on zdecydowanie ciszej pracował.

Ale to jest szum powietrza (jeżeli tak to normalne) czy “terkot” i masz podejrzenia, że to łożysko?

Na pewno nie jest to szum powietrza, najbardziej przypomina mi “terkot” i mam podejrzenie, że winne jest łożysko w wentylatorze.

No to na pewno łożysko, dobrze podejrzewasz, nie wiem czy uznają gwarancję na to (raczej nie) będziesz musiał z tym żyć albo zrobić “fan swap” (utrata gwarancji) :wink: