Zasilacz-czy starczy?

Siema.

Mam takie o to części:

Intel Celeron G550 + chłodz. box

MSI H61M-P20

Geforce 9600 GTX na pasywnym chłodzeniu

oraz

zasilacz Tracer Hignlander 400w ( nie “life” )

producent zaleca do takiego zestawu, prócz karty graficznej, min 300 w ale z kartą będzie min. 420 w i nie wiem, czy ten Tracer starczy.

Na razie nic nie mogę wykombinować innego, wiem, że nie jest to najlepszy zasilacz, ale czy przez pół roku powinien podziałać ? Co myślicie ?

Planuję zakup XFX 450 w 80+ modularny albo chiefteca 450 w iarena.

Powinien starczyć, a jeśli będziesz brał następny to bierz XFX’a 450W albo bardziej przyszłościowo 550W.

W rzeczywistości zestaw pewnie do 200 W się nie zbliży w “peak”. Nawet ta atrapa zasilacza powinna dać radę.

Spytaj wróżki. Nawet w prawdziwych PSU producenci nie gwarantują pełnej bezawaryjności.

Nie wiem jak z highlanderem, ale mam athlona 3800+ + 9600gt + tracer4life i dla niego ten zestaw to naprawdę maksimum, grzeje się dość mocno, a i obciążalność linii podana przez producenta nie była zbyt wysoka (chyba 30-40W mi zostawało zapasu).

Ten twój g550 na pewno jest znacznie bardziej energooszczędny od starego athlona, więc przez jakiś czas powinno to chodzić, ale mimo wszystko zalecam jak najwcześniejszą wymianę zasilacza na coś porządnego, chyba że nie grasz bo w idle ten gf aż taki prądożerny nie jest.