Zasilacz czy uciągnie kartę i podkręcony procesor?


(Keymen3) #1

Witam,

Na początek: w końcu zakupiłem nową planowaną kartę HIS HD4850 TurboX- według waszych porad za co dziękuję! Mam obecnie procesor taki jak w podpisie, z tym że o zegarze 2.5GHz (kiedyś musiałem przywrócić ustawienia domyślne BIOSU :frowning: ), przed instalacją karty mam zamiar go podkręcić do ok. 2.80- 3.00 (jak dawniej), ale nie wiem czy mój zasilacz: Chieftec GPS 550W wydoli z podkręconym procem i tą kartą? Proszę o odpowiedź, bo dzisiaj chcę zrobić wieczorek pod hasłem O/C :slight_smile:

P.S.: osobiście wydaje mi się, że moja obecna karta HD2900XT ciągnie więcej niż HD4850, ale nie wiem jakie jest wasze zdanie na ten temat?


(BiałyPL) #2

Spokojnie uciągnie. Jeszcze chyba nadmiar mocy będzie.


(Nismo Skyline) #3

Powinien bez problemu uciągnąć.


(Keymen3) #4

To fajnie, bo jak nie będe podkręcał i karta dojdzie to przy tym 2.5 może mulić :slight_smile:


(Kabuto1378) #5

uuu będziesz miał jeszcze spory zapas.


(Keymen3) #6

Dobra chłopaki... udało mi się na razie dojść do 2.80GHz :co: Nieźle jak na pierwszy raz, nie? :stuck_out_tongue: Nie wiem co dalej bo chyba trzeba będzie napięcie zmienić, żeby dojść do 2.95GHz, a ja nie znam się na tym i trochę się peniam zmieniać napięcie. :frowning:


(BiałyPL) #7

keymen , zobacz TUTAJ :smiley:


(Keymen3) #8

Wow, ale myślę, że oni nie są początkujący :stuck_out_tongue: Dzisiaj wielki dzień, albo porażka (oby nie :frowning: ) Podnosze napięcia i walnę do 3.0GHz!


(BiałyPL) #9

Ale wiesz zawsze możesz się ich zapytać o coś :stuck_out_tongue:


(Keymen3) #10

Dobra, podkręciłem do 2.94GHz bez zmiany napięcia, starczy dla karty?

Podziękowania dla adam749 i Scorpio!