Zasilacz czy uciągnie kartę i podkręcony procesor?

Witam,

Na początek: w końcu zakupiłem nową planowaną kartę HIS HD4850 TurboX- według waszych porad za co dziękuję! Mam obecnie procesor taki jak w podpisie, z tym że o zegarze 2.5GHz (kiedyś musiałem przywrócić ustawienia domyślne BIOSU :frowning: ), przed instalacją karty mam zamiar go podkręcić do ok. 2.80- 3.00 (jak dawniej), ale nie wiem czy mój zasilacz: Chieftec GPS 550W wydoli z podkręconym procem i tą kartą? Proszę o odpowiedź, bo dzisiaj chcę zrobić wieczorek pod hasłem O/C :slight_smile:

P.S.: osobiście wydaje mi się, że moja obecna karta HD2900XT ciągnie więcej niż HD4850, ale nie wiem jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Spokojnie uciągnie. Jeszcze chyba nadmiar mocy będzie.

Powinien bez problemu uciągnąć.

To fajnie, bo jak nie będe podkręcał i karta dojdzie to przy tym 2.5 może mulić :slight_smile:

uuu będziesz miał jeszcze spory zapas.

Dobra chłopaki… udało mi się na razie dojść do 2.80GHz :co: Nieźle jak na pierwszy raz, nie? :stuck_out_tongue: Nie wiem co dalej bo chyba trzeba będzie napięcie zmienić, żeby dojść do 2.95GHz, a ja nie znam się na tym i trochę się peniam zmieniać napięcie. :frowning:

keymen , zobacz TUTAJ :smiley:

Wow, ale myślę, że oni nie są początkujący :stuck_out_tongue: Dzisiaj wielki dzień, albo porażka (oby nie :frowning: ) Podnosze napięcia i walnę do 3.0GHz!

Ale wiesz zawsze możesz się ich zapytać o coś :stuck_out_tongue:

Dobra, podkręciłem do 2.94GHz bez zmiany napięcia, starczy dla karty?

Podziękowania dla adam749 i Scorpio!