Zasilacz do 200 zł

Witam, mam pytanie odnośnie tego jaki jest najlepszy zailacz tak do 200 zł, gdzieś tutaj widziałem artykuł o tym jakich firm należy unikać. Poza radą odnośnie najlepszego proszę o link do tego arykułu :stuck_out_tongue:

Dobre i złe zasilacze:

http://www.oc-forum.org/Zasilacze-najle … 13020.html

Witam!

Po pierwsze podaj konfig, do jakiego chcesz ten zasilacz zamontować.

Za 150 zł jest godny uwagi Amacrox Warrior AX450 o mocy 400W. Za 125 zł też godny polecenia jest Amacrox Warrior AX400 o mocy 350W.

Najlepiej poszukaj sobie optymalnego tutaj:

http://www.zenfist.pl <- nie trzeba się obawiać kupować tam zasilaczy. Nie sprzedają dziadostwa, które są niestabilne i nie przechodzą pomyślnie testów.

Dzięki :mrgreen: Chcę pokazać koledze jak ważny jest wybór dobrego zasilacza-on się zastanawia nad sklepowym domyslnie w obudowie-chcę go przed tym ustrzec. Konfig to mniej więcej będzie Athlon x2 4000, geforce 8600 palit sonic, 2 giga ramu, dysk 320 giga

Myslę że wystarczyłby np Amacrox AX400, ale dla świetego spokoju na przyszłość chyba AX450 będzie najlepszy (różnica 40 zł w perspektywie wielu lat nic nie znaczy, a np jeśli najdzie kiedyś chęć zamontowania Geforce 8800 to byłby problem :smiley:

AX450 będzie dobrym wyborem.

Do czasu aż nie zacząłem czytać tego forum tez sobie nie zdawałem sprawy z tego jak to jest ważna część (nie jest zauważana, bo nie ma gigabajtów i gigaherców :slight_smile: )

pociągnie ax400 i 8800gts (a nawet GTX’a) jednak oba zasilacze nie pociągną już 8800gts/gtx w trybie SLI (potrzebna jest porządna 500-ka minimum).

Pewno masz rację :mrgreen: Chociaż jeśli ktoś miałby kasę na takiego topowego geforce’a 8800 to na pewno nie siedziałby przy Athlonie 4000. Dla "ubogich

" komputerów jak mój te zasilacze AX450 są na pewno idealne :stuck_out_tongue:

amd athlon x2 to bardzo dobry procesor… wystarczy go nieco podkręcić, nie wiem czemu uważasz że dla komputerów ubogich w core2duo płacisz za cache l2 (procek bez oc nie jest aż taki wydajny).

Amacrox ma dobre parametry (nieco gorsze wykonanie kabelków), ekstra cenę dlatego jest polecany i to nie znaczy, że nie można go wykorzystać w lepszej konfiguracji.

Turkissh w 101 % popieram. Myślę, że na wstępie do tego działu powinna być informacja na wzór:

http://www.oc-forum.org/Zasilacze-najle … 13020.html

Kto to popiera?

Złączono Posta : 09.09.2007 (Nie) 13:45

Przepraszam za mały OT.

pisz do moderatorów, adminów na PW w tej sprawie. może przykleją wątek, lub lepiej wykorzystując ten wątek napisz swój.

Sam mam Athlona x2 4000+ i AX450-wiem, że to bardzo dobry procek ale jeden z najtańszych z nowych produkowanych, tylko w takim sensie pisałem :stuck_out_tongue:

To bardzo ważna sprawa, widziałem gdzieś gotowe zestawy z jakimiś geforce’ami 8800 i zasilaczami noname-az strach pomyśleć co się dzieje z tymi komputerami po pewnym czasie

ceny procesorów wymusza rynek IT i nowe technologie tylko się cieszyć core2duo (zwłaszcza wysokie modele) też znacznie staniały.

Tak staniały ale dla domowego użytkownika lepiej wziąść AMD takie jest moje zdanie.

oj bardzo tanieją-pamiętam, że Celeron 300 kupiony do naszego pierwszego kompa kosztował w sklepie prawie 900 zł (a to byl średni model jak na 98 rok)…Teraz za to mozna cztery rdzenie, poza tym biorąc pod uwagę, że teraz moc nabywcza pieniądza jest mniejsza…Ale chyba już specjalnie taniej być nie może, bo dać za wydajnego procka 250 zł to i tak już mało