Zasilacz do 200zł?

Witam

Chciałbym kupić komputer na części i zastanawiam się o jakiej mocy wybrać zasilacz i z jakiej firmy.Zwracam się z prośba do osób siedzących w temacie o podanie konkretnego modelu zasilacza(najlepiej dobrej firmy)Fajnie jakbyście doradzili jaki dysk wewnętrzny 320 gb kupić.

Podzespoły:

-procesor-intel core i5 2500K BOX

-płyta główna-ASUS P8H67-M LX/SI

-pamięć RAM-DDR3 Kingston HyperX 4GB w 2 kościach

-dysk twardy

-nagrywarka dvd

-karta graficzna w procesorze.w przyszłości będzie zewnętrzna

Z Góry dziękuje

Skoro kupujesz taki procesor, to wątpie, że twoja przyszła zewnętrzna karta graficzna to będzie Radeon 5450 lub podobny. Ja, wczoraj, do słabszego sprzętu zamówiłem XFX Core 550 W. Kosztuje on w Komputroniku 279 zł, w sklepach internetowych to ok 250 zł. Niestety zasilacz jest ciężkim pakunkiem (ponad 0,5 kg), więc koszt przesyłki to ponad 20 zł. Dla mnie to zbyt mała różnica, więc zamówiłem w Komputroniku, tym bardziej, że salon jest 10 minut marszu od mojej uczelni.

Za te 200 zł chyba nie dostaniesz nic co by było odpowiednie dla twojego przyszłego sprzętu.

Minium jaki pownieneś dać by niczego nie ‘‘spalić’’ to około 250zł . I jak byś mógł napisać jaką kartę graf. masz zamiar kupować czy masz już jakieś wybrane ? I Czy ten Intel był podkręcany lub masz zamiar go podkręcać ? (szkoda tego gniota nie podkręcać :lol: )

Ja od Siebie polecam :

-OCZ Stealthxstream 2 500W

Gdybyś bawił się w OC procka to:

-OCZ Stealthxstream 2 600W (niczego lepszego w tej cenie nie znajdziesz)

Absolutnie nie wybieraj nie firmowych zasilaczy tu masz wyjaśnione dlaczego i masz listę firm:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

A z kart. graf. mogę polecić z zachwytem HD6850, karta cudownie się kręci a z możliwością Crossfire czyli dwie karty podpięte wyprzedza w testach nawet takiego potwora jak GTX580 i do za mniejsze pieniądze. Sam mam dwie HD6850 Sapphire pod właśnie i5 2500k 4,7GHZ i nie żałuje ani jednej złotówki. Ale oczywiście gdybyś wybrał te karty musiał byś wymienić Płytę główna na solidniejszą i obowiązkowo podkręcić procka i wtedy musiał byś też wybrać lepszego procka, typu OCZ ZS 650W SLI który sam posiadam :wink:

Ale dobra bo trochę wyszedłem z tematu, jeżeli nie bawisz się w OC i nie kupujesz dwóch kart lub jakieś z wyższej półki weź OCZ Stealthxstream 2 500W lub 550W jeżeli masz zamiar robić jakiekolwiek OC bierz OCZ Stealthxstream 2 600W a jeżeli bierzesz dwie karty i podkręcasz to bierz OCZ ZS 650W SLI najlepszy w swojej cenie.

A co do dysków to Seagate ST320DM000 myślę że będzie odpowiedni :wink:

POZDRAWIAM & IDĘ LECZYĆ KACA :expressionless:

Do 200zł kupuj japo polecał wyżej kolega OCZ StealthXStream 500w to bardzo dobry i wydajny zasilacz oparty na Fortronie GHN co prawda cena minimalnie większa niż 200zł bo kosztuje 202,99zł :smiley: link

Ps 500w raczej do oc procka wystarczy choć zależy jaką wrzucisz grafikę :wink:

Dyski seagate może i są dobre ale lepiej brać Samsunga F3 lub WD seria blue (wolniejszy starszy ale polecany i bezpieczny). Apropo pojemności 320gb już powoli przestają być takie produkowane dlatego też samsung 500gb f3 z kolei WD seria blue jest dostępna 320gb link ale wychodzi drożej niż ten samsung :wink:

Apropo nagrywarki polecam LG bo widzę marki nie podałeś

Do zasilacza warto trochę dopłacić: Aerocool Strike-X 500W (aż 492W na linii 12V).

A dysk jw. polecam Samsunga F3 500GB HD502HJ.

Moja przyszła karta graficzna(o ile będzie)to radeon hd 5750 czyli słaba.Wojaczek 402 szczerze mówiąc to boje się podkręcać taki procesor bo kosztuje prawie 900zł:)ATy jak podkręcałeś swój i o ile? Widze że jest zgoda co do dysków samsunga.Spoko:)

Tutaj nie ma się czego bać, bo nic mu się nie stanie, nawet na BOXowym chłodzeniu można trochę wyciągnąć, na lepszym minimum 4,5GHz.

Tylko jest jeden mankament, nie zrobisz tego z płytą główną ASUS P8H67-M LX/SI - H67 to nie chipset do OC. Jeśli chcesz brać się za podkręcanie to musisz mieć płytę z P67 (nie obsługuje integry) lub Z68. Pamięci tak samo wybrałeś lipne, Kingstony mogłeś kupować 10 lat temu, teraz to śmieć.

Najlepiej napisz ile masz do wydania to złoży się coś optymalnego.

Ascent zamierzam kupić takie podzespoły

-procesor (intel core i5 2500K)900ZŁ

-płyta główna (zaproponuj.tylko musi obsługiwać grafikę w procesorze)

-ram 4gb (zaproponuj)

-obudowa (Tracer Olymp)100zł

-zasilacz (OCZ StealthXStream 500w)220zł

dysk twardy- samsung 500gb f3(180 zł)

-windows 7 (są po 270 zł na allegro)

Moge przeznaczyć 2200 zł.Ceny są z przesyłką.Zostaje 520 zł na płytę główną i ramy.

Taktowanie tego procka to 3300mhz. Naprawdę da się podkręcić do 4500mhz?

Zmieniłbym OCZa na http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … s_id=28343 a to co zostanie z zasilacza dołożył i wziął http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … s_id=38924 ale to tylko moje zdanie :smiley:

W takim razie sprawa wyjaśniona, oto propozycja:

Procesor: Intel i5-2500k

Płyta główna: Asrock Z68 PRO3

Pamięć RAM: GoodRam DDR3 2x2GB 1333MHz

Dysk Twardy: Samsung 500GB SATA2 HD502HJ

Zasilacz: Aerocool Strike-X 500W

Obudowa: SilentiumPC Brutus 410

Montaż zestawu komputerowego PC

Razem: 1915.00 zł

Płyta z obsługą integry, lecz za tą cenę z trochę słabszą sekcją zasilania = trochę mniejszy potencjał OC (i tak, da się osiągnąć 4,5GHz, a nawet więcej…), lepsze pamięci RAM, prawdziwa obudowa, a nie piekarnik od Tracera, no i oczywiście dobry zasilacz. Reszta kasy zostaje na Windowsa, tylko uważaj na licencje, żebyś np. nie kupił wersji Upgrade :slight_smile:

A więc tak…Zmieniłem trochę plany ponieważ stwierdziłem że można kupić o 200 zł tańszy procesor z amd.Tak więc przedstawiam efekt mojego całodniowego ślęczenia przed komputerem(w sumie to w przerwie byłem w kościele:)

-procesor-AMD Phenom X4 980 3700 Mhz 6MB

-płyta główna-Asus M4A89GTD PRO/USB3

-pamięć ram-GoodRam DDR3 2x2GB 1333MHz

-zasilacz-OCZ StealthXStreme 2 600W

-dysk-Samsung HD502HJ 500GB

-obudowa-SilentiumPC Brutus 410(było by coś w stylu Tracer Olymp z tymi fajnymi ledami Ascent?)

łącznie 1940zł z przesyłkami

Co myślicie?

Ten pomysł zupełnie nie trafiony… Nieopłacalny procesor - to podkręcony Phenom 955 za 200 zł dopłatą, taką częstotliwość bez problemu można osiągnąć samemu, zbyt droga płyta pod AMD. Za ten zestaw wyszło ci 1940 zł?? #-o Na Techplanet wychodzi 1810 zł, jednak warto dopłacić 100 zł do mojego zestawu.

i5 2500k jest wydajniejszy, a przy tym pobiera mniej prądu: http://www.anandtech.com/bench/Product/362?vs=288

Co do obudowy to bierz tego Brutusa - najtańsza obudowa z prawdziwą wentylacją, a wentylator z LEDem będziesz mógł sobie dokupić.

No cóż, jeśli będziesz się upierał przy swoim zestawie to nie będę ci życzyć udanego zakupu :slight_smile:

Dobra Ascent.Przekonałeś mnie z tym podzespołami.

1.Czy na pewno 500 W w zasilaczu wystarczy jeżeli w przyszłości będę chciał kupić radeon hd5750+ kartę dźwiękową + kartę telewizyjną po drugie firmy Aerocool nie ma na liście renomowanych marek zasilaczy http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html. Czy nie lepiej tego mojego OCZ wziąść?

2.Czy chłodzenie boxowe z tego Intela będzie będzie dobre jak będę chciał podkręcić do 4000Mhz?

3.Czy trzeba stosować jakieś maści chłodzące przy OC?

Dzięki za zaangażowanie :slight_smile:

A ja ze swojej strony polecam Fractal Design Integra 500W. Bardzo solidy i niedrogi zasilacz. 220 zł ciszy , pewności i wystarczającej mocy.

  1. Ten HD5750 nie należy do kart dla graczy, więc też nie pobiera wielkich ilości prądu, bez problemu wystarczy ten zasilacz. Ma też lepszą linię 12V niż OCZ i Fractal - na tej liście z elektrody nie ma jeszcze wielu innych renomowanych marek.

  2. To już zależy od konkretnej sztuki, ale na BOXowym wielkich możliwości nie oczekuj, podczas stresu procek będzie osiągał wysokie temperatury. Dobrze gdybyś zmienił to chłodzenie na Thermaltake Contac 29 (najlepszy wybór do ~200zł). (Pamiętaj też, że na tej płycie z Z68 możliwości są trochę mniejsze)

  3. Pastę termoprzewodzącą masz w zestawie i jest ona od razu nałożona. Zawsze można zmienić ją na coś lepszego, np. Thermalright CF 2.

to jaką płyte główną wybrać aby miała ,większe moźliwości".Żeby po podkręceniu wszystko było spoko i gites:)?Bo rozumiem że z tą co mi poleciłeś będą problemy

Nie mówię, że będzie miała jakieś większe problemy, ale po prostu ma trochę słabszą sekcję zasilania, co może dać gorsze wyniki OC:

ASRock Z68 Pro3 - 5-fazowa sekcja

ASRock P67 Pro3 - 8-fazowa sekcja, lecz brak obsługi integry z procesora.

Jeśli chciałbyś miecz lepszą sekcję na Z68 musiałbyś dopłacić przynajmniej do ASRock Z68 Rxtreme4, ale to już nie w tym przedziale cenowym :slight_smile:

Dzięki Ascent,kończe ten temat.Kupie tego procka ale tańszego z zablokowanym mnożnikiem bo kupno 2500K wiąże się z wymianą wentylatora i może jeszcye płyty głównej.Po trzecie nigdy nie podkręcałem procesora i nie robiłbym tego na własną ręke.

Kupno wersji zablokowanej i5-2500 jest nieopłacalne!! Kupno 2500K nie wiąże się z wymianą wentylatora, bo na podstawowej częstotliwości te procesory będą zachowały się identycznie, a może w przyszłości zmienisz zdanie :slight_smile: Poźniej sprzedaż i5-2500 byłaby bardziej problematyczna, a na wersję K zapewne ktoś by się zdecydował. W takim razie kupuj zestaw podany wcześniej (zasilacz-200zl-t464009.html#p2932827) żebyś potem nie żałował gorszego wyboru.