Zasilacz do 90zł

Szukam zasilacza do max 80zł który pociągnąłby Athlona 64 X2, 1GB DDR2 800, Radeona 3650 na PCI-E bez dodatkowego zasilania, 40GB ATA, DVD.

Płyta główna: GA-M61PME-S2

A więc musi mieć szeroki 24PIN i obok procesora kwadratowy 4PIN.

http://allegro.pl/zasilacz-atx-350w-hun … 61481.html

z mocniejszą +12V

http://www.proline.pl/?p=FTN+FSP30-60HLC

Takie rzeczy tylko w Erze, a tak poważnie to za tę cenę nie kupisz dobrego zasilacza.

Jeśli szukasz dobrego zasilacza w dobrej cenie to polecam ten: http://allegro.pl/modecom-premium-400-w … 90329.html Nie jest to prawda, że za taką kwotę dobrego zasilacza się nie kupi. Osobiście używałem tego z linka i nie mam zastrzeżeń. Został wymieniony, ponieważ na święta otrzymałem nowy w prezencie i to jest jedyny powód wymiany. Jeśli chodzi o moc to spokojnie poradzi sobie z takim zestawem jak posiadasz.

Dlaczego nie? Zestaw podany przez autora nie będzie pobierał nawet 200watt w stresie, a więc wystarczy zasilacz 350. Do 90 zł jest nowy Fortron, nowa Delta, Huntkey. Delty i Huntkeye są ciche, nie wiem jak z Fortronami, skłaniałbym się ku Huntkeyowi z linku Tobi ego.

Poszukaj na Allegro używanego Tagan- a lub CHIEFTEC-a 350 -380- 400 W i będziesz zadowolony - są trwałe i trzymają napięcia w odróżnieniu od tanich nówek za 100 zł.

Polecasz bo chcesz się go pozbyć. 250W na +12V przy 400W to po tabliczce widać że producent robi je na starych konstrukcjach.

Podaj jakieś dowody, testy, bo prędzej używany będzie miał problemy ze stabilnością, kondensatory z czasem tracą pojemność, cała reszta też się zużywa.

Dowodem dla mnie jest zamontowanie ok. 150 używek tych firm w różnych komputerach począwszy od domowych maszyn do gierek na biurowych komputerach skończywszy i brak problemów podczas użytkowania.

Żadne testy i dowody nie zastąpią doświadczenia w praktycznej pracy ze sprzętem a ja na tym właśnie opieram swoje zdanie.

Nowe sprzęty do 100 zł przeważnie wykonywane są z dużo gorszych jakościowo materiałów o mniejszym stopniu trwałości niż te wkładane w markowy starszy sprzęt. Skąd to wiem ? Importuję komponenty do zestawów komputerowych i wiem co dominuje na rynku, nie raz rozbierałem uszkodzony sprzęt stąd wiem jaki badziew wciska się ludziom w tej kategorii cenowej. Tak naprawdę to wszystko z tej półki cenowej wychodzi z jednego garażu w dziurze pokroju Szendzen a różni się jedynie naklejką i opakowaniem “Producenta”. Wybierz się kiedyś na targi elektroniki do Chin to może przejrzysz na oczy.

Wielkie dzięki za pomoc, kupiłem tego Huntkeya.

Wszystkim życzę szczęśliwego Nowego Roku i wystrzaowego Sylwestra :smiley: