Zasilacz do baterii nie działa


(Momon) #1

Zasilacz do komputera MSI Ge60 Delta elctronics. Ostatnio kilka razy wyłączył mi się nagle komputer (nie używam baterii w laptopie) doszedłem, że problem leży w zasilaczu. Na zasilaczu jest dioda, która wskazuje na to czy jest on podpięty pod zasilanie. Podczas pracy, po prostu gaśnie i komp. się wyłącza. Wymieniłem kabel 3 pinowy i nic to nie dało. Zasilacz po prostu się wyłącza kiedy chce, teraz już w ogóle nie chce się włączyć. Czy jest jakaś możliwość naprawy takiego zasilacza? Czy już tylko nowy?


(Astor44) #2

Raczej, niestety, nowa ładowarka. No i używaj akumulatora laptopa łącznie z ładowarką, bo jeszcze kilka razy tak Ci się nagle wyłączy i co najmniej system zostanie uszkodzony lub nawet jakiś podzespół samego laptopa i będzie dramat!


(Momon) #3

Trochę mi szkoda baterii, bo potem coraz mniej trzyma. Wcześniej mi się takie sytuacje nie zdarzały, a ma już 4 lata.


(daras28-82) #4

Oszczędzasz baterie która i tak z wiekiem traci właściwości?
https://allegro.pl/listing?string=MSI%20Ge60%20bateria&order=m&bmatch=s0-ele-1-4-0403
Nadal zamierzasz oszczędzać?
Bateria jest po to aby jej używać, jak się zużyje to się kupuje nową.
Podobnie jak zasilacz.
https://allegro.pl/listing?string=MSI%20Ge60%20zasilacz&order=m&bmatch=s0-uni-1-4-0222


(Astor44) #5

To jest klasyczne oszczędzanie na tanim (akumulator), gdy tymczasem z tego powodu drogie (laptop) może ulec uszkodzeniu. Wybieraj!


(daras28-82) #6

Wyciąganie baterii z lapka to ciągle dość popularna praktyka, niektórzy się zastanawiają po co ona właściwie tam jest, inni chowają do zamrażalnika żeby nie zgniła.
Ciekawostka że nie znalazł się żaden co by telefonu bez baterii używał.