Zasilacz do I7 8700

Witam, doradcie mi w wyborze zasilacza gdyż muj obecny po dwóch latach uzytkowania, padl mi. Był to model Sseasonic focus 650W (SSR-650FX). Chciałbym by nowy zasilacz był o podobnych parametrach jak ten. Budżet jaki przewiduje to maks 400 +/-. Chcialbym aby był modularny ponieważ obudowa ma malo mijsca na zasilacz. Zastanawiam się nad zasilaczem Vero M3 co oniej myslicie?

A mój sprzęt to
I7 8700
Msi Z370 SLI Plus
Ram 16GB 3000
Dysk ssd 500 GB Sata iridium pro
Dysk ssd 500 GB Nvme Adata Sx 8200 Pro
Dysk HD 500 GB Segate
Napęd DVD

Za pomoc z gory dziękuję

Seasonicy podobno mają długą gwarancję, czy nie powinni wymienić…? Vero jest raczej lepsze nie jest…

Nawet nie podobno: ten model ma 10 lat gwarancji.

To prawda że ten modela ma 10 letnią gwarancje. Z tym że dzisiaj zareklamowałem go po rozpatrzeniu reklamacji musze go wyslac do sklepu, by sklep wyslal do producenta gdyż producent nie ma serwisu w Polsce. Ogólnie mówiąc czas naprawy zasilacza miesiąc. A z wazywszy na pandemie moze być pewnie dłużej. Dlatego patrze za innym zasilaczem. Teraz tez zastanawiam sie nad silentium pc FM2 650W

Miesiąc to obligatoryjny termin. Jeśli serwis w tym czasie się nie wyrobi, to sklep musi wydać ci nowy egzemplarz.

[janusz mode on] Jeśli musisz, to kup jeszcze raz taki sam zasilacz. Gwarancja wydłuży ci się o 2 lata :wink: [janusz mode off] :wink:

1 polubienie

Seasonica oddaj na gwarancję.

A drugi zasilacz…

[extreme janusz mode on] kup wysyłkowo. Masz 14 dni na zadeklarowanie chęci zwrotu i kolejne 14 dni na wysyłkę. W międzyczasie kup kolejny zasilacz… [/mode off]

Tak zrobię tylko jaki drugi kopić?

Możesz kupić M3, na “przeczekanie” jest OK.

ok a co myślisz o FM2?

FM2 to wyższa półka (japońskie kondensatory, certyfikat gold), więc jest lepszy od M3. Ma też dłuższą gwarancję.

W takim razie chyba go kupię bo nie wiadomo czy moja reklamacja zostanie uznana, bo kawałek plastiku wypadło ze środka tego zasilacza.

A tak swoją drogą który z zasilaczy jest lepszy FM2 czy ten focus plus gold który reklamuje?

Dzięki wszystkim za pomoc, zdecydowałem się na zakup Supremo FM2 o mocy 650W.

Co do mojego starego zasilacza Focus Plus 650W to reklamacja została uznana i zwrócono mi pieniądze.