Zasilacz do komputera wybór?

Witam który z tych dwóch zasilaczy będzie lepszy :

-ModeCom MC-350 ATX 2.0

-ModeCom FEEL III-400ATX

Wiem że oba są z samej dolnej półki ale który z tych dwóch będzie najlepszym wyborem.

Parametry komputera

-AMD Phenom II X4 B50

-2 dyski Sata

-Asus HD 3650

-2GB pamięci

-płyta Asus m4a77t

Ani jeden ani drugi. Najtańszy markowy zasilacz (np. Chieftek) będzię dużo lepszym rozwiązaniem.

obecnie wszystko śmiga na ModeCom MC-350 ATX 2.0 jednak wpadł mi w rękę ten drugi zasilacz i zastanawiam się czy jest sens zmieniać na tego feela bo jest troszkę mocniejszy ?

Dodam że MC 350 chodzi z tą konfiguracją od pół roku a wcześniej pracował w mniej wydajnym kompie i też nie było żadnych problemów. Więc czy jest sens zmieniać ?

Jak Ci chodzi i nic się nie dzieje i nie zamierzasz zmieniać konfiguracji przez rozbudowę czy wymianę na nowsze podzespoły a co za tym idzie bardziej prądożerne to może nie zamieniaj. Gdzieś w necie czytałem że seria MC jest troche lepsza od FEEL ale jak pisał rgabrysiak dla pewności można wymienić na coś co naprzykład polecał. Dodatkowo podobno ten MC 350 W nie jest słabszy od FEEL III 400 W chyba że chodziło o FEEL z niższym numerkiem ale też 400 W. Można sprawdzić przez porównanie mocy ,ampery poszczególnych lini. To że pisze 400 W może być zmyłką i po sprawdzeniu dokładnym poszczególnych lini zweryfikować naprzykład do tego MC 350 W.

Watch out, we’ve got a badass over here. Proponuję trochę na ten temat jeszcze doczytać.

Oczywiście, że lepiej byś pozostał przy pewniejszym MC, bo to seria wcale nie najgorszych zasilaczy… :slight_smile:

ok dziękuje za informacje pozostaje przy tym co posiadam.

Seria MC swoje lata już ma, ale są to dobre zasilacze. Główna wada to niska sprawność, sam powoli przymierzam się do zmiany na coś z certyfikatem 80+ silver/gold.