Zasilacz do laptopa - jaki wybrać?

Witam, jako, że przeszukałem sporo zasobów naszego ulubionego Wujka, nie mogłem znaleźć opinii na temat zamienników zasilaczy do laptopów.

Jako, że BenQ nie robi już chyba laptopów, z tego, co słyszałem (może i źle słyszałem) marka przestaje istnieć?

W moim oryginalnym zasilaczu BenQ przełamał się kabel przy samym wyjściu dosłownie, nie chciałem dopuścić do zwarcia a krojenie tego ustrojstwa, żeby ten przewód z wtyczką przyłączeniową do laptopa wymienić, po prostu się nie powiodło i nie chciałem go uszkodzić dalej (w sumie jest sprawny, tylko ten felerny kabel. No cóż, około 5 i pół roku zrobiło swoje) zmuszony byłem do zakupu jakiegoś innego, o podobnych parametrach:

19 V, 90W i coś w okolicach 4,7 A. Do wyboru miałem w zasadzie jakiś no-name, Tracer oraz Qoltec. Niestety nie chciałem zasilacza typowo No Name, E5 albo Tracera (słynne wybuchy), z braku laku wziąłem tego Qolteca, jako, że parametry się zgadzały, oraz nawet wtyk pasował (nie było zestawu wtyczek, jak to zwykle w uniwersalnych,a zasilacz podobno dedykowany do laptopów z serii HP oraz Dell) Jako, że “Benek” (BenQ A52) ma już 5,5 roku, przydałoby się go wymienić, ale mam sentyment. Zero napraw, oprócz dołożenia RAM i wymiana głośnego wentylatora, przez 5,5 roku odpukać - działa, więc szkoda - ale nie o tym, bo zrobi się off-top.

Coś jednak czuję, że ów wybór nie był najlepszy. Niestety nie ma nigdzie rzetelnej opinii na temat właśnie zamienników do laptopów, co najwyżej szczątki informacji. Czy możecie się podzielić opinią jaki zasilacz (zamiennik)do laptopa wybrać na przyszłość, żeby nie wyrzucić kasy w błoto?

zasilacz można otworzyć nacinając w miejscach zgrzewów, samą wtyczkę można oskrobać całkowicie z plastiku i przylutować nowy kabel do wtyczki / płytki w zasilaczu.

Otworzyłem, natomiast elektrolity skwierczą, więc niestety szykuje się grubsza wymiana podzespołów. To i tak 5,5 roku wytrzymała - to cud. A kupiłem po prostu teg smiesznego Qolteca, by coś póki co było. Obudowę zastepczą pewnie uda mi się dobrać w sklepie elektronicznym. Ale to nie w tym miesiacu już i chyba nie przed świętami.