Zasilacz do laptopa oryginalny czy zamiennik?

Witam

Ostatnio wybuchł mi zasilacz od mego laptopa/netbooka (Samsung N150). No i tak zastanawiam się czy warto bawić się w zamienniki czy też kupić oryginalny. Zamiennik mogę już kupić za 50 zł z przesyłką (movano), a (prawdopodobnie) oryginalny ponad 100 zł. W sumie mała różnica cenowa, no ale 50 zł piechotą nie chodzi a i tak do września mam zamiar wymienić tego netbooka na inny. Także warto jest dopłacać ponad 50 zł do oryginału czy też kupić zamiennik?

Co do zasilacza, to ja bym kupił zamiennik. Co do baterii, to oryginał. Według mnie, droższy zasilacz jest bardziej delikatny, potrzebuje optymalnych warunków i byle co może zrobić bum!

W kwestii zasilacza to nie do końca się zgadzam z tym co napisał Bogdan_G.

Ale najpierw tytułem wstępu uściślijmy że jeśli piszemy o zamienniku to będzie to zasilacz o podobnych parametrach jak oryginał i taką samą wtyczkę a nie zasilacz uniwersalny/regulowany który ma kilka różnych końcówek i regulację napięcia.

Zamiennika ja bym raczej nie kupował bo tani zamiennik może nie mieć całkiem właściwych parametrów (np. może mieć za mały amperaż) przez co nie będzie dobrze ładować lub może być źle wykonany przez co może się spalić i/lub uszkodzić lapka.

Lepiej już kupić lepszy zasilacz uniwersalny.

Tylko zwróć uwagę przed zakupem czy przy napięciu które potrzebujesz będzie on dawał przynajmniej tyle amper (oznaczenie A) ile potrzebuje lapek, więcej zasilacz spokojnie może mieć ale mniej nie może.