Zasilacz do mojego zestawu pc

witam, puki co mam komputer taki jak w opisie, lecz w środę wymieniam płytę główwna, procka i ram, zastanawiam się czy mój stary zasilacz podoła zadaniu.

Zamuwiłem już phenoma II x4 955, płyte ASUSA m4a87td/usb3 i ram ddr3 1600 kingston HyperX 4gb (2x2)

dla podkreślenia chodzi tu o zasilacz modecom mc-500

Wytrzyma

To się okaże :smiley: :smiley:

Dodane 20.01.2011 (Cz) 20:03

To się okaże :smiley: :smiley:

a nie lepiej mieć trochę więcej mocy np. 550W i porządny zasilacz typu corsair czy be quite. Zaoszczędzić na Modecomie, a jak padnie zasilacz to część lub cały komputer się spali. Miałem modecoma i spalił mi cały komputer, systemy zabezpieczające padły, aż smród poszedł z budy. Zastanów się może i dodaj trochę grosza, żeby się za jakiś czas nie przejechać

mam już ten zasilacz od dawna i raczej chciałbym przy nim zostać ponieważ brak więcej funduszu. Jaki konkretnie miałeś model tego modecoma. Ponoć seria FEEL była tandetą, tak samo premium i logic

Dokładnie, Modecom robił produkty różnej jakości, ale akurat seria MC była mocna. Ten Twój zestaw (bez OC) pociągnąłby mój zasilacz :slight_smile:

elektrykiem nie jestem i zastanawiają mnie te suche liczby, na lini 12V ma 15 i 16A, bardziej markowe zasilacze mają takie parametry przy 400w i zastanawiam się przy przy takim procku jak phenom 955 i grafie dadzą radę…

Jaką producent deklaruje moc wyjściową na liniach 12V1 + 12V2? Powinno pisać na naklejce, nie mogę znaleźć w internecie grafiki w rozmiarach umożliwiających odczytanie tych danych.

Zasilacz, który mi spalił kompa to Feel III chyba 500W

Najgorsze były Feel I i II. Feel III był już całkiem do użytku, w każdym razie posiadał działające zabezpieczenia (jak padnie, nie pociągnie za sobą innych podzespołów).

apropo zmiany procka, mój arctic cooling da sobie radę czy lepszy będzie boxowy