Zasilacz do routera

Witam.

Dostałem od sąsiada router. Prawdopodobnie wysiadł zasilacz (nie działa na innym sprzęcie).

Na nalepkach na routerze i zasilaczu jak byk stoją następuje wartości: 9V - 1A.

Niestety najbliższy tych wartości zasilacz, który znalazłem ma 9V i 800mA, ale ma inna wtyczkę.

Znalazłem jeszcze inny zasilacz lecz ma on wartości 9V i 300mA.

Czy mogę użyć go aby sprawdzić czy router działa, bez utraty zasilacza lub routera?

z poważaniem,

Mroczny30

Możesz! Routerowi nic się nie stanie, natomiast w zasilaczu “najwyżej” walnie bezpiecznik, ale może i nie. Istotne, czy wtyczka zasilacza pasuje i ma taką samą polaryzację (+,-) jak oryginalna?

Zacznijmy od podstaw. Znajdź 12V żarówkę do lampek choinkowych lub wyciągnij z samochodu żarówkę 5W od świateł pozycyjnych. Podłącz pod zasilacz, który uważasz za uszkodzony. Żarówka będzie się żarzyła, gdy zasilacz będzie sprawny. Bez zakupu miernika M852 za 20 zł nie określisz biegunów.

Najistotniejszą rzeczą jest biegunowość podłączenia do routera. Musisz zorientować się gdzie przychodzi minus na daną część wtyczki od routera. Jeśli się pomylisz, to upieczesz sprzęt.

Porównaj ciężar zasilaczy. Czasem parametry są przesadzone i 800mA może być wykonany jako 300 mA i na takim sprzęcie router nie uruchomi się w skutek spadku napięcia i przeciążenia zasilacza o zbyt małej mocy. Dalsza praca grozi pożarem.

Zasilacz można naprawić o ile jest rozbieralny. :idea:

Może napisz jaki to router?

Router to belkin f5d7234-4 v3. Zasilacz to jakiś no-name od telefonu stacjonarnego.

Rady gracz-online , trochę przewyższają moje możliwości.

Chodzi mi tylko o to, żeby nie kupić zbędnego zasilacza.

Wtyczka od tego słabszego zasilacza pasuje, ale nie chce go spalić, bo pozbędę się telefonu albo routera.

Polaryzację sprawdzisz albo na obudowie zasilacza albo na obudowie routera. Przeważnie na wtyku + jest w środku.

Kup zasilacz 9V i 1A (lub więcej) i będzie OK. Nie wiem po co kombinować.

Na takich rzeczach nie ma co oszczedzać , bo za zasilacz dasz dyche , a jak podłączysz zle to bedzie stówa w “plecy”