Zasilacz dostarcza prąd, ale laptop się nie ładuje

Witam, mam następujący problem:

Mimo, że ładowarka do laptopa dostarcza prąd (dioda się świeci), komputer nie działa, bez baterii w ogóle nie rusza. Z baterią wszystko działa, oprócz tego, że się nie ładuje.

Model laptopa: Samsung R540-Jt03

Pozdrawiam

Spróbuj innej ładowarki nawet na chwilę od innego laptopa czy się w ogóle dioda ładowania w laptopie zaświeci. Będzie wiadomo czy to wina laptopa czy zasilania.

Ja jednak zakładał bym, że najprawdopodobniej problem dotyczy kabla między zasilaczem a laptopem, prawdopodobnie przy końcówce którą podłączasz do laptopa coś nie łączy. Sprawdź miernikiem czy jest napięcie na wyjściu.

Nie mam chwilowo możliwości sprawdzenia innej ładowarki. Jak tylko będę miał okazję to sprawdzę.

Napięcie na wyjściu sprawdzone, 19V, takie jak powinno być.

Pozdrawiam

Więc łatwa naprawa niestety nie wchodzi w grę, pozostaje sprawdzenie czy gniazdo zasilania jest sprawne, lecz tu trzeba już otworzyć obudowę najpierw wystarczy zobaczyć czy nóżka nie jest nigdzie przypalona, pęknięta czy lutowanie trzyma, jeżeli nic nie widać warto podłączyć zasilacz i sprawdzić miernikiem czy wszystko łączy. Jeżeli napięcie jest to problem leży w sekcji zasilania, ale do tego potrzebny jest ktoś kto zna się na elektronice. Jak oddasz do serwisu to obawiam się że bez otwierania obudowy stwierdzą że uszkodzona jest płyta główna i że najlepiej kupić nowy sprzęt co jest dla nich najbardziej opłacalne.