Zasilacz Fortron 350W- problem z zasilaniem

Mam problem wymieniłem zasilacz na Fortron 350, ale przejdźmy do rzeczy chodzi o to ze po podłączeniu go do komputera i włączenia do napięcia pali sie dioda na płycie głównej a gdy próbuje uruchomić komputer nic sie nie dzieje. Czy ktoś może wiedzieć co sie dzieje ? Aha po podłączeniu starego zasilacza wszystko działa bez problemu. Proszę o szybka odpowiedz.

sprawdź czy dobrze podłączyłeś front panel z przyciskami do płyty głównej lub zewrzyj sam odpowiednie piny na niej. co to za płyta główna ??

Co do plytay to jest to Asus P4P800S-X a co to Front Panel ? xD i o co chodzi z zewrzyj sam odpowiednie piny. Sorki ze tak sie pytam ale mozna powiedziec ze peirwszy raz cos majstruje w kapie.

podłączyłeś 20/24pin + 4 pin ?? do płyty głównej z zasilacza ??

chodzi o przyciski i ich wyprowadzenia pinowe wewnątrz obudowy które są osadzone na odpowiednich pinach płyty głównej.

komercial

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Na Forum używamy polskich znaków.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. Zadbaj o to w dalszych postach.

W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Tak podłączyłem 20p i 4p

musisz zatem podpiąć jeszcze inny zasilacz by wykluczyć uszkodzenie fortrona jeśli problem będzie się utrzymywać to rozwiązania trzeba szukwać w hardware, odpiąć zbędę rzeczy (karty PCI, dyski, napędy etc.) i wtedy spróbować odpalić jeśli problem nie zostanie rozwiązany to znak iż płyta padła (mniej prawdopodobnie ram,procesor).

Według mnie trafiłeś na trefny zasilacz

Aha zapomniałem o najważniejszym złącze 20P było złamane ;/ " Tak to jest jak kupuje sie przez allegro", Ale sklejiłem to złącze i podpiołem lecz świeci się tylko dioda na płycie głównej, a po podłączeniu Starego zasilacza " Codogen 300W" działa bez problemu.

jak to złamane ?? ten plastik ?? nie chce mi się wierzyć, odeślij do sprzedającego.

od lat sprzedaje i kupuje na allegro i nie mam problemów z uczciwością sprzedających. spotkałem się tylko z jednym nieuczciwym kupującym.

raczej Codegen 300W - masz rację, ze ro zmieniasz… aha zasilacz ma jakąś gwarancję rozruchową?

No normalnie złamane w pół i jak otworzyłem pudełko z zasilaczem była na nim kartka naklejona złamane 20P ( tak ten plastik- złącze które idzie z kablami od zasilacza).

Co masz na mysli ?

a w opisie aukcji była jakaś adnotacja ?? po prostu zapakuj sprzęt i odeślij do nadawcy z prośbą o wymianę.

Nie nie było żadnej adnotacji był sprzedawany jako nowy zresztą kupiło go ponad 30 osób, aha czy to może być powodem nie działania komputera ?

tak może widocznie piny z wtyczki atx nie stykają się z pinami płyty głównej.

No to sobie nie podłącze jeszcze nowej karty ;/

Aha próbowałem skontaktować się, ale nikt nie odbiera telefonu i nie wiem co o tym myśleć. A może spróbować odpiąć napędy wszystkie i dysk ?

idź do sklepu i kup amacroxa ax400-pnf a ten zasilacz odeślij.