Zasilacz i płyta główna


(Krystian90 1997) #1

Witam!

Kilka dni temu spalił mi się zasilacz (codegen 350W-katastrofa). Zastanawiam się nad kupnem zasilacza Modecom Carbon, ale nie wiem czy będzie on kompatybilny z moją płytą główną Asus P5K. Proszę o odpowiedzi.

Z góry dzięki. :wink:


(Micoud81) #2

Jeśli szukasz taniego zasilacza to weź lepiej http://www.skapiec.pl/site/cat/37/comp/657120 (opinie)

lub http://www.skapiec.pl/site/cat/37/comp/679155 (opinie)


(Krystian90 1997) #3

Wolałbym 500W albo większe.


(system) #4

Witaj-zalezy co ten zasilacz ma udzwignąć,napisz co masz bo może 450 markowy starczy ,no i cena jaka cię interesuje na nowy zasilacz


(Krystian90 1997) #5

Procesor:Intel Core 2 Quad 3.0 Ghz

RAM:Kingston HyperX 4GB DDR2

Płyta Główna: Asus P5K

Karta Graficzna: Asus Radeon 5670 HD DDR3 1GB

Budżet: 190zł


(system) #6

dobre markowe zasilacze

-- Dodane 14.04.2011 (Cz) 12:34 --

http://www.skapiec.pl/site/cat/37/comp/1033608

śmiało możesz brać Fractal Design Integra 500W


(Krystian90 1997) #7

Dzięki temat do zamknięcia.


(DarkPeter) #8

Spokojnie Carbon da radę


(Michal Kolatek) #9

Takiego badziweia nie można polecać, są duże spadki na +12V. Do 190 zł Fractal Integra 400W, ewentualnie Fortrony GHN, ale Fortron ma gorsze okablowanie od Integry.


(McDracullo) #10

Sory, może mam innego Carbona czy coś... ale ma stabilniejsze napięcia niż mój poprzedni Topower i Tagan. I przede wszystkim jeszcze działa :wink: Pod obciążeniem jet również sporo cichszy... :slight_smile:


(Wolfgar) #11

No ja też, na razie czytałem pozytywne opinie o tych zasilaczach. To pewnie podobny sprzęt jak LC power.


(Michal Kolatek) #12

Trafiła się dobra sztuka, i tyle. Obecnie mając dobry wgląd na rynek zasilaczy i porady osób które więcej wiedzą (testowały sporo zasilaczy, nie czytały opinii ''mam i jest dobry''), takie zasilacze, jak carbon bym omijał, a marki jak tagan zeszły na psy, pełno jest zasilaczy tagana i to nie jednej serii którym padają kondensatory lub zdychają niedługo po skończeniu się gwarancji, tanie Be quiety, nic ciekawego i to konstrukcje które mają po 1,5 roku lub więcej, enermaxy wykonanie nie najlepsze, cewki często nie zalane, tylko oblepione jakąś taśmą, piszczą lub mają inne problemy. To samo z obudowami, na forach większość poleca coś bo inni polecają, a ci znawcy w życiu nawet pudełka od danej obudowy nie widzieli ale polecają np coolermastera, bo to znana marka, tyle że części zamienne od nich dostać to jest rzecz nie możliwa, a same obudowy wcale ciekawe nie są w podobnych cenach można dostać ciekawsze modele.


(McDracullo) #13

Tobi , Tagan którego miałem był jeszcze z tej dobrej, niezepsutej serii. Obecnie nie mam już takiego dostępu do sprzętu jak kiedyś, ale po tym co przez kilka lat wcześniej widziałem to o tym Carbonie złego słowa powiedzieć nie mogę. Normalny zasilacz, w przystępnej cenie.

Wracając jeszcze do tego Tagana, co był mój, tak naprawdę nie był mój - miałem go na testy, niestety testów pozytywnie nie przeszedł (padł już po opublikowaniu artykułu, został u mnie na dłużej). Tak naprawdę nie wiem co w nim padło, nigdy nie miałem czasu żeby go rozebrać, aż wyjechał do dystrybutora.

W kwestii obudów nie podyskutujemy :slight_smile: Uważam, że szkoda na nie kasy :slight_smile: