Zasilacz komputerowy

witam nie wiem czy to odpowiedni watek na ten temat ale jakoś nie mogę znalesc innego z podobnymi tematami .

staram się ustalić jaki mam zasilacz w moim PC rozkręciłem obudowę i znalazłem naklejkę na zasilaczu i takie o to informacji :

-MAX SILENT SWITCHING MODE POWER SUPPLY

AC 115\230V

50\60 HZ

MS-400

czy mógłby mi ktoś powiedzieć coś o tym zasilaczu ? bo sporo sie naszukałem w internecie i nic nie znalazłem :frowning:

a chodzi mi o to czy nadaje się do tego aby go można było przynajmniej trochę podkręcić mam procesor 1,6 amd duron bo mój PC doprowadza mnie do płaczu a z kaska na lepszy ciężko byłbym wdzięczny za pomoc .

z tego co pisze to zasilacz wygląda na to że jest z czarnej listy

A i podkręcenie procesora nic nie da. Niestety to już jest zabytek.

a gdybym wymienił ten procesor to na jaki żeby komp chodził przyzwoicie ? i czy musiałbym tez wymienić ten zasilacz ?

Napisz dokładnie jakie masz podzespoły, oprócz procesora:

płyta główna

RAM

karta graficzna

dysk twardy

Komputer stary, więc wiele się nie zdziała. Kiedy system był instalowany? Próbowałeś go odchudzić, wyłączyć zbędne programy? Dysk zdefragmentowany?

Jaką masz płytę główną?

A zasilacz pewnie do wymiany.

Nazwa płyty głównej PCChips M825VXX

Mikroukład płyty głównej VIA VT8375 ProSavageDDR KM266

Karta wideo S3 Graphics ProSavageDDR (Microsoft Corporation) (32 MB)

Nazwa systemu operacyjnego Microsoft Windows XP Professional

Ram mam tam 768 , jedna plytka 256 i druga 512 Typ pamięci DDR SDRAM

wyczyściłem komputer z wszystkiego co się dało ale nie wiele pomogło , format tez zrobiłem , dlatego tez szukam dalej jakieś możliwości podkręcenia go ale widzę ze z tego co piszecie to naprawdę nadaje się chyba do muzeum tylko , chyba ze ktoś z was ma jakiś pomysł jak tanim kosztem go trochę podkręcić ?

Ło mój Boże!! Faktycznie zabytek.

Zasilacz z czarnej listy, więc nadaje się na śmietnik, no ew. sprzedasz go za jakieś śmieszne pieniądze na allegro.

Karta graficzna do wymiany, płyta główna i procek też do wymiany…

Jeżeli potrzebujesz komputera do pracy biurowej to wymień tylko zasilacz i będzie chodził, a jeżeli chcesz pograć to proponuje Ci kupić nowy komputer bo nie wiadomo czy się nawet obudowa z tego nada…

Dyski pewnie też się zdadzą na marne bo pewnie mała pojemność i jeszcze trzeba by wtedy przejściówkę kupić jak do nowej płyty byś podłączał.

Z tym kompem nic nie da się zrobić (nawet nie opłaca się w niego inwestować).

Dokładnie. Wszystko do wymiany.

Ze sprzedaży można by uzyskać najwyżej kilkadziesiąt złotych. Do muzeum.

rastafarian ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.