Zasilacz mi pada?

Witam… mam następujący problem: jak chcę wyłączyć kompa to tak jakby odcina mi zasilanie od dysku, potem dysk znowu się włącza i nieraz komp się wyłączy, a nieraz nie ;/ nie mam pojęcia w ogóle o co chodzi ;| myślałem że coś z systemem się stało i robiłem format ale jednak nie :frowning: ma ktoś jakiś pomysł co może z tym być? pozdrawiam

Jak możesz sprawdź napięcia na zasilaczu ewentualnie podmień na dobry.

Sprawdź jak kondensatorki na płycie i zrob MeMtest dla Ramu

a jak sprawdzić napięcia na zasilaczu? są do tego jakieś programy? bo podmienić niebardzo mam jak ;/

miernik elektryczny np

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=64002

podmień wtyczkę zasilania do HDD na inną.

Jesli nie masz miernika to podaj tutaj chociaż napięcia odczytane np Everestem.

Podstawowe pytanie jaki sprzęt jaki zasilacz.

jednak będzie to zasilacz. :slight_smile:

Kondensatory na płycie.

Sprawdź inny zasilacz.

Jaki w ogóle to zasilacz?

Dysk jaki?

napięcia:

+3.3V - 3.28V

+5V - 4.87V

+12V - 12.28V

-12V - -12.53V

-5V - -5.5V

+5V podczas wstrzymania pracy - 4.9V

Sprzęt: MSI KT4V, Athlon 2000+, 256MB RAM, Caviar 80GB, zasilacz Codegen - 350W (standartowy) ;/

kondensatory w porządku

Do wymiany.

A co z napięciami 3V? T ewydają się być dobre. Mimowsyztsko zasilacz do wymiany. Napięcia mierzone oczywiście pod obciążeniem?

super… jak już to na jaki najlepiej wymieniać? firma? model? możesz podać jakieś propozycje?

MisiekDaMasta a ile masz kasy?

Tak do 100zł to polecam Fortrona z Allegro. Tobie wystarczy 350W. Ale jeśli chcesz to możesz kupić 400W :slight_smile: Naprawde polecam. Ciche i dobre.

hmm nie wiem… :stuck_out_tongue: myślę że do 100 max 150. popatrzę, poszukam :slight_smile: dzięki za radę :slight_smile:

za 150 to można wziąć Chiefteca :slight_smile:

lepszy niż Fortron? jaka jest między nimi różnica?

zdecydowanie niewielka, nie warta wkładania 50-60 zł w chieftec’a :smiley:

hehe no to dobrze :slight_smile: dzięki wigrus :wink: pozdrawiam :slight_smile: