Zasilacz - może powodować ścinki w grach?

Witam

Mam otóż taki problem, nie dawno postanowiłem zrobić sobie upgrade swojego komputera. Kupiłem wszystkie nowe części. Złożyłem to w całość i od tamtego momentu mam problem z grami. Występują krótkie mikro przycięcia, przykładowo (cs:go - gdy za ścianą wybuchnie flash ścinki z dziwnym dźwiękiem, GTA V - praktycznie co chwile ścinki jakby było mało fps).

Na początku miałem taki o to komputer:

  • amd athlon x4 640 (procek)

  • gtx 750ti (karta graficzna)

  • antec 500w (zasilacz)

  • jakąś płytę od msi, nie pamiętam nazwy

  • 8GB ram (2x4)

Na samym początku myślałem że to jest wina płyty głównej. Postanowiłem zakupić nową (asrock 980de3/u3s3 r2.0). Ale po tym nadal te ścinki występowały. No to kolejny pomysł który przyszedł mi do głowy to karta. Miałem kartę gt 620 i na niej nie występowały te ścinki lecz grać się też nie dało z powodu fps. Sądziłem że ten gtx 750 ti jest uszkodzony więc wczoraj (25-07-2016) kupiłem gtx’a 950. Podłączyłem wszystko no i karwa dalej są. Wymieniłem wszystko oprócz zasilacza. Chciałbym się Was zapytać czy on może powodować te ścinki gier. Ścinki występuję na każdym systemie (xp, 7, 8, 10). Próbowałem wgrać starsze sterowniki lecz nic. 

 

Aktualna specyfikacja:

  • Płyta - asrock 980de3/u3s3 r2.0

  • Karta graficzna - Asus GeForce Gtx 950 Strix

  • Procesor - AMD FX-4350 

  • Zasilacz - Antec 500W

  • RAM - 8GB (1 kość od hyperx, 2 od goodram)

 

Możliwe usterki:

  1. Pamięć RAM - spróbuj z jedną kością pamięci, być może któraś z kości jest uszkodzona/niekompatybilna z drugą kością.

  2. Dysk Twardy - przeskanuj jakimś programem do testowania dysków np. HDTune lub CrystalDiskInfo

  3. Zasilacz - tak jak wyżej podałeś, wymieniłeś całą platformę i problem ciągle się pojawia, może trafiłeś na jakiś wadliwy model, sprawdź czy masz dobrze podpięte złącze dodatkowego zasilania przy karcie graficznej. Jeśli posiadasz miernik sprawdź napięcia na 6-pinowym kablu, który podpinasz do karty graficznej (przy włączonym komputerze, najpierw włóź końcówki miernika, dopiero odpal komputer) czarny kabel to masa, żółty 12v, czerwony 5v.

 

Sprawdź realną wartość klatek/s np programem Fraps, bądź MSI Afterburner z OSD.

  1. Próbowałem z każdą kością, także testowałem i nie wykryło żadnych błędów.

  2. Miałem wcześniej dysk hdd 500gb wd green, wymieniłem go na ssd crucial 240gb więc raczej dysk można wykreślić z przyczyn.

  3. Przeglądałem forum i znalazłem podobny problem do mojego. Użytkownik zastosował coś takiego:

"1. wpisz “services.msc” w start

  1. Otworzy się wam okienko odszukaj tam plik Nvidia Streamer Service

  2. Kliknij prawym przyciskiem na ten plik i naciśnij ,zatrzymaj"

  3. Kliknij teraz 2 razy na ten Plik Nvidia Streamer i zmień typ uruchomienia z Automatyczny na wyłączony

  4. Zrobione! Jeżeli miałeś często ścinki lub spadki fps to ten sposób powinien ci pomóc"

Zrobiłem to samo i ścinki nagle ustały.

 

@@

ustały ale tylko w gta V, jutro sprawdzę ten zasilacz.

Zasilacz został sprawdzony, jest w 100% sprawny.
Nie mam już pomysłów co może być przyczyną ścinek…

procesor, mi fx 6300 się dławi a co dopiero poczciwy athlon, spróbuj obciążyć kartę graficzną mocniej żeby ci zużycie cpu spadło i powinno być mniej ścinek bądź znikną całkowicie.