Zasilacz nie pociągnie 2 wentylatorów?!

Witam, jako, że mam zamiar kupić drugi wentylator, przed chwilą podłączyłem na moment wentylator ze starego kompa (nie wkręcałem go nawet) i włączyłem komputer, poczym przy ekranie wczytywania windowsa xp komputer się wyłączył, dodam, że mam także zamiar kupno nowego zasilacza, jednak wiatrak miał być pierwszy. mój zasilacz to 400watt no name, czy to jego sprawka?

zasilacz powinien uciągnąć ja mam cztery wentylatory i zasilacz 400W i karta graficzna podpięta dodatkowo pod zasilacz karta DVB do satelity i chodzi wszystko bez problemów ,sprawdź czy wszystko dobrze podłączyłeś .

podłączyłem na pewno dobrze, tak jak mówię, wentyl działał przez parę sekund poczym zgasł cały komp, a mój zasilacz to patologia, więc nie liczyłbym na niego.

Z tego co pamiętam z innego tematu, Twój zasilacz miał ogromne problemy z napięciami. Raczej nie jest tu winą jeden wentylator, lecz był to restart związany z za dużymi napięciami podawanymi przez Twój zasilacz. Zmień najpierw ten zasilacz.

Twój zasilacz coraz mocniej zawyża napięcia i są poza normą, więc nie ryzykuj. Może być tak, że im większe obciążenie, tym bardziej napięcia idą w górę.

Jeszcze trochę, to w ogóle nie włączysz tego kompa. [-X

takie samoistne wył kompa zdarzyło mi się 1 raz na tym kompie, i to akurat przy podłączeniu tego wiatraka. tak wyglądają napięcia na moim zasilaczu:

56884709jw1.th.jpg

nie wiem czy są to ogromne problemy, nie znam się na tym.

Ciągle Masz za duże napięcie na linii 12V, a z niego zasilane są procesory, karty graficzne PCI-E, mechanika dysków twardych. Można parę rzeczy uszkodzić.

Prawidłowy zakres napięć (nieprzekraczalny !!

12 V: 11,40 V do 12,60 V

5 V: 4,75 V do 5,25 V

3,3 V: 3,14 V do 3,47 V

Na tym screenie jakieś bzdury są. -16V na linii -12V?!

tak jak mówię, kupuje nowy zasilacz, jeszcze tylko parę zł potrzebne mi na niego, ale czy naprawdę wentylatorek 80mm może sprawić, że zasilacz już nie daje rady? taki wentyl dużo ciągnie?

Może się tak stać, ale nie musi. Podłączałeś go ponownie?

nie i wole nie próbować, bo nie wiadomo co się może stać z tym zasilaczem.

Polecam Ci OCZ 500W SXS

taki właśnie już mi tu doradzali i na taki na 99% kupię :slight_smile:

chcesz podłączać 2 wiatraki do zasilacza 500W ? =D>