Zasilacz od laptopa, do czego służy ta "banieczka"

Witam!

Chciałbym zapytać do czego służy ten walec na kablu od zasilania np. laptopa, a często się też spotyka przy innych urządzeniach.

Co dzieje się keidy tego nie ma?

bo muszę zaprawić nowy kabel do zasilacza od laptopa, a prawdopodobnie tej banieczki juz nie uda mi sie odnaleźć.

pozdrawiam

Chyba to jest jakiś filtr.

Tak, jest to filtr by niwelowac zaklucenia wydostające się spowrotem do sieci generowane przez komputer.

filtr na rdzeniu ferromagnetycznym, przeciw zakłóceniom?

tak jest w innych urządzeniach, mi przeszło przez głowe że to mostek gretza.

ale to nie możliwe… w zasilaczu jest na pewno

z tego co pamietam, to niweluje tętnienia, ale zdałem to semestr temu, i teraz kto by to pamietał :stuck_out_tongue:

a mogę tego nie montować? nic się nie stanie?

Nic się nie powinno dziać.

może żarówki zaczną migotać ;p

no to spoko, dzięki :slight_smile:

w sumie ja nie wierzę w takie filtry :), no ale musi to działać skoro jest w każdym szanującym się urządzeniu elektronicznym.

Taki filtr kosztuje grosze ale za to firma może dokleić sobie kolejny znaczek na pudełko że jego produkt spełnia jakieś tam wymogi i o kilka złotych podnieść cene.

Polecam zapoznać się z tematem, który założyłem jakiś czas temu na forum elektrody.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1310896&highlight=

Wierzysz czy nie, one działają, tyle razy zmuszali mnie na oscyloskopie do oglądania tego, że na prawde, to działa, tylko cholernie wkurza, że musiałem to umieć :smiley: