Zasilacz pod 8800gts 512mb

Witam,tak jak w podpisie,mam zasialcz chieftec 450wat. Do tego sprzęt także taki sam jak w podpisie,jedno tylko się zmieni na dniach,jest to karta graficzna. teraz posiadam 9600gt ale w tym tygodniu kupuje za grosze okazyjnie 8800gts 512(g92) i pytanie jest takie: czy mój zasilacz da rade biorąc pod uwage że procek jest po OC??? jak myslicie?? bo ja nie wiem co mam myśleć…

Da rade bez problemu.Mam go i u mnie ciągnie C2D E7200 i HD4850 oba mocno podkręcone i daje rade :slight_smile:

zobaczymy jak to bedzie,dzieki za uspokojenie:P

9600GT - TDP 95W

8800GT - TDP 110W

Różnica niewielka.

Spokojnie, nie bój się… U mnie wersja 400 watowa tego zasilacza radzi sobie z tą kartą świetnie :slight_smile:

8800 GTS 512 ma TDP w wysokości 140W - to high-end był, a one do energooszczędnych nie należą.

Zresztą, karta do tej pory jest jedną z wydajniejszych jakie można spotkać… W parze z podkręconym E2180 nadal można grać w nowe tytuły na maksymalnych detalach (z małymi wyjątkami dotyczącymi APEX PhysX i Antyaliasingiem z “Q” w nazwie)

Fakt, odczytałem GT, zamiast GTS :wink:

Zasilacz ma 264W na liniach 12V.

no tak bo się troszke obawiałem na początku,wkońcu mam dwa dyski,cztery dvd(żeby zakryć miejsca puste w obudownie bo nie mam zaślepek ale wszystkie podłączone) dużo urządzeń pod usb,do tego podkręcony procesor o 600mhz + podbite napięcie,kilka wentylatorów z LEDami do tego jeszcze ta karta… więc tak sie obawiałem troche bo patrzyłem na te różne kalkulatory mocy online to minimalny zasilacz wszystkie pokazywały conajmniej 490watt a patrząć na testy to karta na dobrym obciążeniu pochłania troche więcej niż te 140wat

Sam nie wiem, w przypadku 8800GT nie miałbym wątpliwości, a tu trochę mam, bo linie 12V jednak ten zasilacz ma słabą (jak na 450W ogółu). Skoro jednak majcovsky sam posiada taką kartę przy podobnym Chieftecu, pewnie będzie działać.

Procesor na jakim napięciu działa?

P.S. Niepotrzebne napędy odłącz, bez sensu żeby pobierały dodatkową moc, pozostając nieużywane.

już jest git,zasilacz trzyma lux a karta ledwo mi się do budy zmieściła hehe