Zasilacz: Podłączony, nie ładuje

(Zimnafuzja) #1

Dlaczego zasilacz jest podłączony, ale nie ładuje mi baterii? Wczoraj wieczorem wszystko było ok, a dzisiaj nie chce mi ładować. Czy to coś w opcjach się przestawiło? Nie mam możliwości sprawdzenia innej baterii.

(system) #2

Chyba nie ma takiej opcji jak wyłączenie programowe ładowania z poziomu Windowsa.

Padł on, padła listwa zasilająca, ewentualnie przewód, ewentualnie nie mam pojęcia.

(IPSEN) #3

Sprawdz miernikiem napięcia na wtyczce,  jak masz miernik lub pożycz

(SilberPunkt) #4

Wyjmij baterię, przedmuchaj jej styki i styki w notebooku a jak masz czym to je odtłuść np. spirytusem albo płynem typu “Kontakt”, odpal notebooka bez baterii, wyłącz, załóż baterię, dobrze ją dociśnij, zatrzaśnij wszystkie blokady i odpal z baterią.

(Pawel1234mateusz) #5

kiedyś też tak miałem,ale odłączyłem od zasilania baterię i po jakimś czasie podłączyłem i ładowało poprawnie 

(BloodyEyes) #6

Ja, w notebook’u DELL Latitude mam opcję, która pozwala mi wyłączyć ładowanie baterii gdy system jest uruchomiony. Mogę to ustawienie zmienić za pomocą ustawień BIOS-u lub poprzez klawisze FN+F2.

Czy ładuje Ci baterię na wyłączonym komputerze?

Nie masz przypadkiem gdzieś na klawiszu funkcyjnym znaczka bateri, na której widnieje znaczek “prądu”?

(kokoxD) #7

Tylko nie ładuje czy ogólnie nie dostarcza prądu? Wyjmij baterię i spróbuj właczyć lapka. Napisz czy się włancza. Włoź do innego gniazdka. Jak masz moźliwość podepnij inny zasilacz.

(roobal) #8

Czasem mógł paść zasilacz, jak tak miałem w swoim starym laptopie. Możliwe też, że wtyczka Ci nie styka przy wejściu zasilania w laptopie, to też przerabiałem - wystarczy pokręcić wtyczką.

Sam system nie ma nic do rzeczy, bo baterią steruje elektronika w niej zaszyta.

@BloodyEyes ja mam w Dellu opcję “tryb desktop”, która teoretycznie chroni baterię, gdy laptop jest 24/7/365 podłączy do zasilania na baterii, czyli jak ktoś używa (np. ja) laptop jako desktop. Teoretycznie, bo bateria naładowana nie jest już ładowana, a laptop pobiera zasilanie z prądu zmiennego, a nie stałego, tj. z gniazdka, a nie z baterii. Baterię zabija nie bycie non-stop pod prądem, a bycie pod podwyższoną temperaturą, którą generują chociażby procesor i dysk twardy. U mnie akurat w miejscu baterii jest chłodno, więc nie muszę się obawiać o jej stan. W innym laptopie grzała się razem z dyskiem i traciła pojemność z miesiąca na miesiąc.

(Tscieszka) #9

Witam, mam inny “problem”. Mam dwa laptopy Acer, w jednym z nich po naładowaniu akumulatora do pełna, po najechaniu kursorem na ikonę baterii w trayu wyświetla info “100% (podłączony, nie ładuje)” i lampka sygnalizująca ładowanie laptopa zmienia się z pomarańczowego na niebieski (Windows 7 Home Premium x86). W drugim laptopie, gdy bateria naładuje się do pełna wyświetla się komunikat "W pełni naładowana (100%) i lampka z pomarańczowej zmienia się na niebieską (Windows 7 Home Premium x64).

Pytanie: Czy ten drugi nie ma odcięcia ładowania po naładowaniu akku do pełna?