Zasilacz: Podłączony, nie ładuje

Dlaczego zasilacz jest podłączony, ale nie ładuje mi baterii? Wczoraj wieczorem wszystko było ok, a dzisiaj nie chce mi ładować. Czy to coś w opcjach się przestawiło? Nie mam możliwości sprawdzenia innej baterii.

Chyba nie ma takiej opcji jak wyłączenie programowe ładowania z poziomu Windowsa.

Padł on, padła listwa zasilająca, ewentualnie przewód, ewentualnie nie mam pojęcia.

Sprawdz miernikiem napięcia na wtyczce,  jak masz miernik lub pożycz

Wyjmij baterię, przedmuchaj jej styki i styki w notebooku a jak masz czym to je odtłuść np. spirytusem albo płynem typu “Kontakt”, odpal notebooka bez baterii, wyłącz, załóż baterię, dobrze ją dociśnij, zatrzaśnij wszystkie blokady i odpal z baterią.

kiedyś też tak miałem,ale odłączyłem od zasilania baterię i po jakimś czasie podłączyłem i ładowało poprawnie 

Ja, w notebook’u DELL Latitude mam opcję, która pozwala mi wyłączyć ładowanie baterii gdy system jest uruchomiony. Mogę to ustawienie zmienić za pomocą ustawień BIOS-u lub poprzez klawisze FN+F2.

 

Czy ładuje Ci baterię na wyłączonym komputerze?

Nie masz przypadkiem gdzieś na klawiszu funkcyjnym znaczka bateri, na której widnieje znaczek “prądu”?

Tylko nie ładuje czy ogólnie nie dostarcza prądu? Wyjmij baterię i spróbuj właczyć lapka. Napisz czy się włancza. Włoź do innego gniazdka. Jak masz moźliwość podepnij inny zasilacz.

Czasem mógł paść zasilacz, jak tak miałem w swoim starym laptopie. Możliwe też, że wtyczka Ci nie styka przy wejściu zasilania w laptopie, to też przerabiałem - wystarczy pokręcić wtyczką.

Sam system nie ma nic do rzeczy, bo baterią steruje elektronika w niej zaszyta.

@BloodyEyes ja mam w Dellu opcję “tryb desktop”, która teoretycznie chroni baterię, gdy laptop jest 24/7/365 podłączy do zasilania na baterii, czyli jak ktoś używa (np. ja) laptop jako desktop. Teoretycznie, bo bateria naładowana nie jest już ładowana, a laptop pobiera zasilanie z prądu zmiennego, a nie stałego, tj. z gniazdka, a nie z baterii. Baterię zabija nie bycie non-stop pod prądem, a bycie pod podwyższoną temperaturą, którą generują chociażby procesor i dysk twardy. U mnie akurat w miejscu baterii jest chłodno, więc nie muszę się obawiać o jej stan. W innym laptopie grzała się razem z dyskiem i traciła pojemność z miesiąca na miesiąc.

Witam, mam inny “problem”. Mam dwa laptopy Acer, w jednym z nich po naładowaniu akumulatora do pełna, po najechaniu kursorem na ikonę baterii w trayu wyświetla info “100% (podłączony, nie ładuje)” i lampka sygnalizująca ładowanie laptopa zmienia się z pomarańczowego na niebieski (Windows 7 Home Premium x86). W drugim laptopie, gdy bateria naładuje się do pełna wyświetla się komunikat "W pełni naładowana (100%) i lampka z pomarańczowej zmienia się na niebieską (Windows 7 Home Premium x64).

Pytanie: Czy ten drugi nie ma odcięcia ładowania po naładowaniu akku do pełna?