Zasilacz pomoc przy wyborze

Witam

Poszukuje jakiegoś dobrego i niezbyt drogiego zasilacza ATX 400W Prosiłbym o poradę jaki zasilacz wybrać osoby która się na tym zna.

http://allegro.pl/coolermaster-extreme-power-plus-400w-silent-6-pin-i2061679494.html

Znalazłem na allegro taki model czy byłby on dobrym rozwiązaniem?

Z góry dziękuje za pomoc

Zależy do jakiego sprzętu go potrzebujesz.

zasilacz wygląda na całkiem przyzwoity tylko pytanie co on ma zasilać?

podaj resztę podzespołów,bo tak to nie wiemy czego szukasz

Mój sprzęt to :

Procesor Intel Core Quad @ 2,4Ghz

Grafika: GF 8800GTS

2gb ram ddr2

dysk sata 400gb

płyta główna Gigabyte nie pamiętam modelu

Myślę że jakiś markowy zasilacz 400w powinien starczyć.

Miałem jakiegoś Tracera 450w i dziś poszedł z dymem jak grałem sobie w BF3 (wiem ze to szajs ale póki działało to nie chciałem zmieniać ;p)

procesor 95w

dysk jakieś 6-8 w

ram 2w

teraz nie wiem ile ta grafika ciągnie,ale 150 na pewno nie czyli już zaokrągliłem to wszystko i wyszło 255w

czyli zasilacz spokojnie da rade

A marka coolermaster jest w porządku ? czy polecasz coś innego?

Jest w porządku, byle byś nie kupił nic z czarnej listy.

No to kupie tego coolermastera. Wielkie dzięki za pomoc

Nie do końca jest w porządku. Ten Extreme Power Plus 400 po pierwsze nie ma żadnych certyfikatów a po drugie ma tylko 280W na linii 12V a zatem zasilacz byłby praktycznie na styk (typowy komputer pobiera w stressie ok. 300W). Lepiej zatem poszukać czegoś lepszego jak np. Fractal Design Integra 400.

Jak by na to nie patrzeć to tego coolermastera ma za 80 zl a ty podałeś za 219 :smiley: Więc ten cooler jak na ta cene jest dobrym wyborem :slight_smile:

Może niech poda cenę, jaką chce wydać, bo Cooler Master raczej średnie zasiłki robił. Lepszym wyborem byłby Aerocool VP-450 - certyfikatów chyba nie ma, ale za to ma mocniejszą linię 12V (z tego co pamiętam lekko ponad 400W). A przepaść cenowa nie jest tak ogromna jak między Fractalem a Coolerem.

Jak by nie patrzeć zasilacz będzie podpięty do każdej części, lepiej mieć coś pewniejszego z gwar niż zasilacz który nie wiadomo jakie ma pochodzenie i czy nie był naprawiany metodami domowymi.

No to się trochę wkopałem. Kupiłem już zasilacz i przelałem pieniądze a “miły” sprzedawca napisał ze nie zwraca pieniędzy.

Powiedział że mogę wybrać inny zasilacz z jego oferty i zapłacić znalazłem takie dwa:

http://allegro.pl/coolermaster-extreme-power-plus-460w-silent-6-pin-i2061679500.html

http://allegro.pl/coolermaster-elite-power-460w-silent-6-pin-4xsata-i2062220818.html

Czy któryś z tych byłby dobrym rozwiązaniem?

Kupiłeś przez internet możesz zwrócić w ciągu 10 dni, a sprzedawca musi oddać pieniądze, jak oferuje zamianę to jeszcze nie wysłał, a zamówienie nie zrealizowane w każdej chwili można anulować. On chce na siłę wcisnąć jakiś zasilacz żeby się pozbyć chociaż jednej sztuki.

A tam nie można, są przepisy i on musi się do nich stosować.

Ten wydawał mi się dobry i w bardzo atrakcyjnej cenie a jednak się przeliczyłem. Myślę że reszta podzespołów nie uległa uszkodzeniu. Na płycie główniej wszystkie kondensatory wyglądają prawidłowo karta graficzna też nie wygląda na uszkodzoną. Zasilacz rozkręciłem i był “przysmażony” w środku. Do wydania mam 100-120zł proszę o jakaś propozycje.

Czemu wczoraj jak rozmawialiśmy na temat tego zasilacza nie podałeś ceny jaka by cię interesowała?a jeśli chodzi o zasilacz to te 400 Wat Tobie starczy tylko pytanie czy musisz kupić na allegro czy w sklepie i te 80zł to granica czy więcej możesz wydać bo można kupić porządny w sklepie,ale nie za 80zł