Zasilacz / Power Supply - wybór marki

Witam,

Zastanawiam się nad nowym zasilaczem do mojego starego komputera (obstawiam ze 500W wystarczy bo teraz mam raptem Feel III 350ATX, ale chce wymienić parę rzeczy w PC),

a w niedalekiej przyszłości zakup jeszcze jednego do planowanego nowego zestawu (a tutaj to pewnie zaszalejemy i wystartujemy od 700W w górę ;D). Nie jestem w tym w tej

chwili zorientowany więc proszę Was o pomoc :slight_smile:

Proszę o informacje jaka marka jest teraz najlepsza, która robi najlepsze, najmniej awaryjne, najbardziej wydajne i najcichsze itd. zasilacze.

Od użytkownika Marcin1025 dostałem informację o zasilniach od Fortron i Chieftec za co bardzo Mu dziękuję :slight_smile:

Czekam na porady i opinie od szerszej grupy użytkowników :slight_smile: czekam również na opinie krytyczne, których nie kupować pod żadnym pozorem.

Z góry dziękuję Wam wszystkim i każdemu z osobna za pomoc :slight_smile:

powiedz jaki procek i grafika do tej zasiłki bo coś mi się wydaje że 500 to będzie za dużo.

Poza tym w przyszłości i tak zasilacza 700W nie będziesz miał co kupować bo już teraz nowoczesne karty graficzne pobierają coraz mniej prądu

a co do marek zasilaczy to wystarczy wpisać w Google, np. polecane zasilacze… :lol:

Jeszcze napisz jaką kwotę możesz przeznaczyć. Bo wybór jest szeroki, lepiej nie kupować chinczyków no name, bo można się pozbyć nie tylko zasilacza. Marki Fortron i Chieftec są bardzo popularne, sam używam OCZ i również nie narzekam. Za nowego kupowanego ok pół roku temu lub trochę więcej o mocy 500 W zapłaciłem ledwo co 159 zł. Do dziś nic z nim się nie dzieje i też można polecić.

Dodane 02.07.2012 (Pn) 23:38

Jeszcze napisz jaką kwotę możesz przeznaczyć. Bo wybór jest szeroki, lepiej nie kupować chinczyków no name, bo można się pozbyć nie tylko zasilacza. Marki Fortron i Chieftec są bardzo popularne, sam używam OCZ i również nie narzekam. Za nowego kupowanego ok pół roku temu lub trochę więcej o mocy 500 W zapłaciłem ledwo co 159 zł. Do dziś nic z nim się nie dzieje i też można polecić.

Najchętniej to nie wydałbym nic :stuck_out_tongue: celuje w 150zł chociaż wiem, że trzeba ja będzie przekroczyć i dać kolo 200 pewnie. Właśnie mam dostęp do OCZ’tów i zastanawiam się nad kupnem jakiegoś.

Modecom’a 600W niby jest za 115zł ale wcześniej właśnie chyba miałem Modecom’a i zjarał mi wszytko co się tylko dało.

Cooler Master’a 500W RS-500-PCAP mogę kupić za 160zł ale nie mam zupełnie pojęcia czy warto.

OCZ’ty 500W które mam 'pod ręką" zaczynają się od 185zł

Procek to Pentium 4 3,2GHz -> zmieniany prawdopodobnie na Pentium D 2x3,4GHz (zamontowany wentylator Noctua NF-B9)

Karta w tej chwili GeForce 7300GS -> z próbami podłączenia GeForce 9600GT (zasilana dodatkowo 4-Pinowym złączem PCIe ATX12V)

Płyta główna: Asus P5KC

RAM: Dwie kości Kingston DDR2 1066MHz po 1GB -> możliwe, że ze zmianą na 4GB w dwóch kościach (1333MHz, DDR3 DIMM, po 2 GB) (bo chyba tylko do tylu łapie Win XP 32-bit?) - Pytanko offtopowe: RAM’y od Patriota są warte kupna?

2 Dyski HDD (SATA) i standardowo DVD-rom (Pioneer DVR-S19LBK) oraz jakiś czytnik memorek (ze zmiana na Modecom CR-110)

Chyba wszytko… ufff… :stuck_out_tongue:

Witaj :slight_smile:

ja radziłbym się Tobie zastanowić nad tym i nie musi być 700

http://newskomp.pl/test-zasilacza-xfx-core-550w

tutaj jeszcze czarna lista zasilaczy

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

7-setka to będzie do zupełnie nowego PC, planuje w nim SLI/Crossfire i może RAID’a a do tego będę potrzebował trochę Wattów.

Dziękuję za pomoc, postaram się dobrze wybrać :slight_smile:

400W spokojnie starczy.

wybierz jakiś 400W z:

=> AeroCool

=> Akasa

=> Amacrox

=> Antec

=> Athena Power

=> be quiet

=> Chieftec

=> CoolerMaster

=> Corsair

=> Cougar

=> Delta

=> Enermax

=> Enlight

=> Fortron

=> High Power

=> Hiper

=> Hi-Val

=> HuntKey

=> Lead Power

=> LEPA

=> Mad Dog

=> Modecom Carbon

=> Modecom MC

=> Modecom Volcano

=> Mushkin

=> OCZ

=> Pentagram

=> Scythe

=> Seasonic

=> Silver Power

=> Silverstone

=> Sparkle

=> SuperFlower

=> Tacens

=> Tagan

=> Thermaltake

=> Topower

=> Turbolink

=> Ultra X-Finity

=> Vantec

=> XClio

=> XFX

=> Zalman

Kupiłem Cooler Master 500W RS-500-PCAP-I3. Sprawuje się dobrze :slight_smile: