Zasilacz przy wydajniejszych grach przegrzewa się


(Tomaszwpierdol3) #1

Witam,mam problem z zasilaczem

Gdy gram w jakiekolwiek lepsze gry zasilacz zaczyna śmierdzieć spalenizną i zaczyna się grzać,

a gdy siedzę na interniecie to wszystko w porządku .

Mam otwartą lewą obudowę dla lepszego chłodzenia, a pod zasilaczem wentylator wbudowany

Kupiłem już 4 zasilacz i dalej mam taki problem.Wcześniejsze 3 już się spaliły.

Gdy zakupiłem komputer to w nim był zasilacz 480W a teraz kupiłem 500W.

Parametry komputera:

procesor: AMD Athlon 7750 Dual-Core Processor 2.70 GHz

3GB ram

Karta Graficzna :NVIDIA GeForce GTS 250-nie wiem czy do tej karty powinny być wczepione 2 kable ale nie mam tylu wejść.

Z góry dziękuje za pomoc


(Adamsubzero) #2

Pytanie brzmi, na jaką cholerę kupujesz wersje zasilaczów bez wtyczek pcie do karty graficznej jeśli ona tego wymaga? Podaj marki tych “zasilaczów”.


(Tomaszwpierdol3) #3

teraz mam zasilacz AKYGA 500W wczesniej miałem Logic 500W też się spalił,czy można kupić jakiś rozdzielnik na te wtyczki?


(Adamsubzero) #4

Kupuj dalej tanie g*wna, które są “zasilaczo-podobne”. Jaki budżet masz?


(Tomaszwpierdol3) #5

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/77f … 08ada.html -jak siedze na internecie

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/24d … 329ba.html jak włączę gre


(scripter1) #6

dannq667 , na tych zrzutach to są tylko temperatury mierzone w różnych miejscach płyty głównej, procesora i karty graficznej ale nie ma pomiarów w samym zasilaczu (można jedynie zgadywać ale na pewno będzie ona znacznie wyższa niż te co tam widać).

Co do zasilaczy to poczytaj sobie o nich na http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html a potem kup coś normalnego, nie warto na tym oszczędzać i ryzykować spaleniem pozostałych podzespołów komputera.


(Grosjean) #7

To zainwestuj w markowy zasilacz. Sam używam Tacens Radix IV 450W. Tacensy nie są drogie. Większy mi nie potrzebny, bo nie gram. Za pieniądze wydane wcześniej miałbyś już dużo lepszy. Co do właściwej mocy, to koledzy na forum na pewno Ci doradzą. Może 500 W to dla Ciebie za mało. Z drugiej strony jednak, to “Logic” i “Akyga” mogą mieć 500 W tylko w nazwie.


(Lukaszk 89) #8

Ja bym radził Ci oddać kompa do jakiegoś serwisu i powiedzieć że palą Ci się zasilacze, bo to że tyle Ci się spaliło w tak krótkim czasie raczej nie jest normalne. A samo to że coś śmierdzi spalenizną powinno Ci dać do myślenia.


(scripter1) #9

kolega Loookash89 dobrze radzi, w serwisie dobiorą ci zasilacz o odpowiedniej mocy do twojego sprzętu, tylko nie daj se wcisnąć kolejnego szajsu niby-zasilacza z czarnej listy.

Co tego że tak ci palą zasilacze to faktycznie to trochę podejrzane ale z drugiej strony to te co miałeś są badziewne więc przy zwiększonym poborze mocy ja przy graniu może się z nimi dziać dosłownie wszystko.